Mocna opinia eksperta. Chce powrotu Czesława Michniewicza do reprezentacji Polski

Bożydar Iwanow wygłosił opinię na łamach „Meczyków”, która szybko obiegła internet. Zdaniem dziennikarza do reprezentacji Polski powinien wrócić Czesław Michniewicz.
Czesław Michniewicz był selekcjonerem reprezentacji Polski w 2022 roku. Dzięki wygranym barażom jego drużyna wywalczyła awans na mundial w Katarze. Tam Biało-Czerwoni zdołali wyjść z grupy i odpadli dopiero w 1/8 finału Mistrzostw Świata. Niedługo później PZPN postanowił pożegnać Michniewicza.

Styl gry reprezentacji Czesława Michniewicza, delikatnie mówiąc, nie rzucał na kolana. Mimo to reprezentacja osiągała wówczas przyzwoite rezultaty. Choć niejednokrotnie dopisywało jej szczęście. Mimo osiągnięcia założonego celu na mundialu PZPN postanowił rozstać się z Michniewiczem. Było to pokłosiem afery premiowej.

Czy Czesław Michniewicz wróci kiedy do reprezentacji w roli selekcjonera? Patrząc na atmosferę tuż po mundialu w Katarze, ciężko to sobie wyobrazić. Takiego scenariusza nie wyklucza jednak Bożydar Iwanow. Dziennikarz na łamach „Meczyków” stwierdził, że z chęcią widziałby Michniewicza z powrotem w roli selekcjonera po Mistrzostwach Świata 2026. Opinia eksperta odbiła się szerokim echem w mediach społecznościowych.

– Widziałbym Czesława Michniewicza w roli selekcjonera reprezentacji Polski po MŚ 2026. Uważam, że powinien zostać po mundialu w Katarze. To wszystko, co wydarzyło się w 2023 roku, nie miałoby miejsca, gdyby prowadził dalej kadrę – powiedział Bożydar Iwanow.

– Popełnił błędy, wiadomo, ale zawsze lepiej, jak ktoś wyciąga wnioski po swoich pomyłkach i dostaje kolejną szansę – dodał.

źródło: meczyki.pl

Michał Budzich

Dodaj komentarz