Milik na celowniku kolejnego klubu! Trener chce go u siebie w składzie

W ostatnim czasie wiele mówi się o tym, że Arkadiusz Milik latem zmieni klub. Według dziennika AS polski napastnik jest coraz bliżej przejścia do Atletico Madryt.

Arkadiusz Milik ma ważny kontrakt z Napoli do czerwca 2021 roku i nie zapowiada się, żeby napastnik podpisał nowy. Klub z Neapolu chce sprzedać reprezentanta Polski tego lata, aby za rok nie stracić go za darmo. 

Dotychczas mówiło się o możliwym transferze Milika do Juventusu. Mistrzowie Włoch prowadzili intensywne rozmowy z Napoli, jednak problemem okazały się pieniądze. Klub z Neapolu nie chciał sprzedać napastnika za mniej, niż 50 milionów euro, co stanowiło przeszkodę dla Starej Damy.

Z całej sytuacji chce skorzystać Atletico Madryt, które miało w planach sprowadzenie Edinsona Cavaniego. Dla klubu ze stolicy Hiszpanii żądana kwota nie jest problemem, a sam Diego Simeone ma być zdecydowany na pozyskanie Milika.

Według dziennika AS Milik trafi do Atletico Madryt, gdzie będzie mógł liczyć na zarobki w wysokości około 5 milinów euro. Stanowiłoby niemal podwójną podwyżkę w stosunku do kwoty, jaką napastnik inkasuje w Napoli.

Kacper Polaczyk