Mike Tyson wraca do ringu! Zawalczy z amerykańskim youtuberem

Mike Tyson wraca do ringu! Amerykański bokser zawalczy w lipcu ze słynnym influencerem. Walka będzie transmitowana na Netflixie.

Mike Tyson jest jednym z najsłynniejszych pięściarzy w historii. Zdobył tytuły mistrza świata IBF, WBA, WBC w wadzie ciężkiej. Profesjonalną karierę zakończył w 2005 roku w wieku 38 lat.

W lipcu tego tego roku Mike Tyson wróci na ring. Rywalem 57-latka będzie Jake Paul. Do walki dojdzie 20 lipca na mogącym pomieścić 80 tysięcy osób AT&T Stadium. Co ciekawe, walka ma być transmitowana na Netflixie.

Jake Paul zasłynął ze swojej twórczości w sieci. Z biegiem czasu przerzucił się jednak na sport. Od 2020 roku stoczył w sumie 9 walk bokserskich. Walczył chociażby z byłymi zawodnikami MMA jak Anderson Silva, czy emerytowanym koszykarzem Nate’em Robinsonem. Obijanie osób nie mających zbyt dużo wspólnego z boksem idzie mu całkiem nieźle, wszak przegrał tylko 1 z 9 walk. Przegrał jedynie z przyrodnim bratem Tysona Fury’ego, Tommym.

Pewnie wielu z Was się zastanawia, kto będzie faworytem tej walki – emerytowany pięściarz, czy zawodnik amatorski. Kursy bukmacherów są bezlitosne dla Mike’a Tysona. Kurs na jego zwycięstwo to aż 4,30. Z kolei kurs na wygraną Jake’a Paula wynosi 1,18.

Michał Budzich