Michał Probierz chce zabrać czwartego bramkarza na EURO. Ujawniono nazwiska kandydatów

Michał Probierz planuje zabrać na Mistrzostwa Europy dodatkowego bramkarza z Ekstraklasy. Portal „meczyki.pl” ujawnił nazwiska kandydatów, którzy powalczą o wyjazd na EURO.
Decyzją UEFA na Mistrzostwa Europy pojedzie aż 26 piłkarzy. Europejska federacja podjęła decyzję o poszerzeniu kadry o 3 nazwiska. Można założyć, że wśród 26 zawodników znajdzie się trzech bramkarzy. W przypadku reprezentacji Polski najprawdopodobniej będą to: Wojciech Szczęsny, Łukasz Skorupski oraz Marcin Bułka.

Już jakiś czas temu Michał Probierz ujawnił, że planuje zabrać na EURO dodatkowego bramkarza. Czwarty golkiper nie znalazłby się w oficjalnej 26-osobowej kadrze, a pojechałby na turniej jako członek sztabu. Podobny manewr podczas Mistrzostw Świata w Katarze wykonał Czesław Michniewicz. Wówczas na turniej jako czwarty bramkarz pojechał Kacper Tobiasz. Michniewicz tłumaczył wówczas tę decyzję tym, iż mając czterech bramkarzy łatwiej jest przeprowadzić trening.

Michał Probierz ujawniał już w swoich wypowiedziach, iż rola czwartego bramkarza przypadnie któremuś z młodych zawodników z Ekstraklasy. Dziś Tomasz Włodarczyk z „Meczyków” ujawnił nazwiska golkiperów, którzy powalczą o wyjazd na EURO 2024. Są to: Bartosz Mrozek (Lech Poznań), Mateusz Kochalski (Stal Mielec), Aleksander Bobek (ŁKS Łódź) oraz Oliwier Zych (Puszcza Niepołomice).
Póki co ciężko ocenić, kto jest najbliżej zgarnięcia biletu na EURO. Wszyscy są podstawowymi graczami swoich klubów. Najwięcej czystych kont uzbierał Bartosz Mrozek (11). Kochalski czyste konto zachowywał 9-krotnie, Zych 6-krotnie, a Bobek zaledwie 2 mecze kończył bez utraty gola. Mrozek i Kochalski urodzili się w 2000 roku. Bobek i Zych 4 lata później.


źródło: meczyki.pl

Michał Budzich