Michał i Miłosz Żuk kończą grę w Pogoni Szczecin. Po sezonie wrócą do Hiszpanii

Michał i Miłosz Żuk po niespełna roku zakończą swoją przygodę w akademii Pogoni Szczecin. Po zakończeniu tego sezonu bracia mają wrócić do Hiszpanii.

Bracia Michał i Miłosz Żuk urodzili i wychowywali się w Hiszpanii. Tam też stawiali pierwsze kroki w piłce nożnej. Przed przyjazdem do Polski starszy z chłopców, Michał, grał w FC Barcelonie, a młodszy, Miłosz, występował w Gironie.

Przeprowadzka do Polski

W czerwcu 2022 roku w mediach pojawiła się informacja o powrocie do Polski rodziny Żuk. Decyzja ta była spowodowana problemami rodzinnymi. W lipcu ubiegłego roku ogłoszono dołączenie braci do akademii Pogoni Szczecin. Ojciec chłopców uznał, że Pogoń będzie najlepszym miejscem w Polsce pod względem szkolenia ich umiejętności.

Powrót do Hiszpanii

Po niespełna roku przygoda chłopców w Pogoni Szczecin dobiega końca. Michał na co dzień trenował w zespole juniorów młodszych, a Miłosz w drużynie trampkarzy młodszych. Obaj dokończą obecny sezon w Pogoni. Następnie wraz z rodziną wrócą do Hiszpanii.

Od samego początku braliśmy pod uwagę, że pobyt rodziny Żuków w Polsce może mieć charakter czasowy – dwuletni, a nawet roczny. Było to spowodowane zaistniałymi sprawami życiowymi, zdrowotnymi i rodzinnymi – powiedział skaut Akademii Pogoni, Patryk Dąbrowski.

W pełni szanujemy i akceptujemy decyzję rodziny. Jesteśmy dumni z tego, że przyjeżdżając do Polski rodzice zdecydowali się umieścić Michała i Miłosza w Akademii Pogoni. Uważam, że przez ten rok chłopcy dużo zyskali: poznali nowe otoczenie, inną kulturę treningu, gry oraz pracy. To w przyszłości na pewno zaprocentuje – dodał.

Michał Budzich