Głosowanie FIFA The Best ujawniło przyszłość Messiego? Jego wybory są jednoznaczne

Saga transferowa z Leo Messim w roli głównej toczy się od ostatniego lata. Argentyńczyk mimo tego, że został w klubie nadal myśli o odejściu. Niedawno Neymar podsycił plotki na temat transferu 33-latka do PSG. Teraz sam kapitan FC Barcelony podłożył drewno pod ogień spekulacji.

„Pragnę znowu zagrać z Messim”

Dzień po meczu paryżan z Manchesterem United w Lidze Mistrzów, Brazylijczyk udzielił wypowiedzi, która wstrząsnęła piłkarskim środowiskiem:

„Najbardziej pragnę znowu zagrać z Messim, cieszyć się z nim na boisku i poza nim. W przyszłym roku musimy to zrobić

To właśnie ostatnie zdanie wytworzyło najwięcej plotek i spekulacji.

Powrót Neymara do Barcelony? Przecież Blaugrana ma kłopoty finansowe. Może chodzi o 1/8 finału Ligi Mistrzów? Jasne, PSG zagra z Katalończykami, jednak 28-latek wypowiadał te słowa jeszcze przed losowanie. Wątpliwe, żeby wiedział wcześniej, że na siebie trafią. Zresztą zaznaczył, że chce grać „Z” Messim, a nie PRZECIWKO niemu.

Neymar znowu chce grać z Messim. Zagadkowe słowa lidera PSG.

Głosy Messiego

W głosowaniu na zwycięzcę nagrody FIFA The Best każdy piłkarz kapitan reprezentacji miał możliwość oddania trzech głosów. Messi przystępował do niego jako kapitan reprezentacji Argentyny. Spore kontrowersje wywołało ujawnienie jego typów.

Neymar, Kylian Mbappe, Robert Lewandowski — w takiej kolejności skrzydłowy oddał swoje głosy.

Jakby na to nie patrzeć, te wybory jeszcze jakkolwiek można obronić, uargumentować. Jednak zabawa zaczyna się, kiedy spojrzymy na to, kogo wskazał do miana bramkarza roku 2020.

W tym przypadku Messi uważa, że Keylor Navas zasłużył na to wyróżnienie. Goalkeeper PSG został umieszczony przez 33-latka na 1. miejscu. Z kolei ostatecznego zwycięzcę nagrody, Manuela Neuer, umieścił piętro niżej. Trzecim wyborem był natomiast Jan Oblak.

Przypadek? Nie sądzę

Głosowanie w wykonaniu Messiego skomentował m.in. Tomasz Ćwiąkała.

Głosy oddane przez Argentyńczyka wyglądają zbyt podejrzanie, żeby można było je traktować jak obiektywny wybór. Czyżbyśmy niebawem mieli być świadkami jednego z największych transferów w historii piłki nożnej?

Pamiętajmy, że kontrakt 33-latka z klubem wygasa w czerwcu 2021 roku. Już za 2 tygodnie Messi będzie mógł negocjować z innymi klubami odejście z Barcelony.