Mateusz Łęgowski bliski odejścia z Pogoni Szczecin. Przejdzie testy medyczne w zagranicznym klubie

Gianluca Di Marzio poinformował o nadchodzącym transferze z udziałem Mateusza Łęgowskiego. Zdaniem włoskiego dziennikarza 20-latek przeniesie się do Serie A.

Mateusz Łęgowski jest wychowankiem UKS Gol Brodnica. W 2016 roku przeniósł się do akademii Pogoni Szczecin. W seniorskim zespole Portowców zadebiutował w sierpniu 2021 roku. Od tamtej pory rozegrał w barwach Pogoni 51 oficjalnych meczów, strzelając w nich 4 bramki i notując 4 asysty.

Rozwój oraz potencjał Łęgowskiego dostrzegł Czesław Michniewicz. Były selekcjoner reprezentacji Polski dał mu szansę debiutu w narodowych barwach we wrześniu 2022 roku. Na czerwcowe zgrupowanie powołał go także Fernando Santos, jednak 20-latek tym razem nie otrzymał szansy gry.

Znaczny potencjał młodego pomocnika nie umknął również uwadze zagranicznych skautów. Na przełomie 2019 i 2020 roku przebywał na wypożyczeniu w hiszpańskiej Valencii, gdzie szkolił się w tamtejszej akademii. Teraz przyszedł na kolejny ruch za granicę. Tym razem mowa o transferze definitywnym.

Jak informuje Gianluca Di Marzio, Mateusz Łęgowski znalazł się na radarze Salernitany! Transfer ma być bliski finalizacji. Zdaniem włoskiego eksperta Łęgowski w najbliższych godzinach przejdzie testy medyczne, a następnie podpisze kontrakt. Póki co nie ma informacji o kwocie transferu. Portal „Transfermarkt” wycenia obecnie Łęgowskiego na 1,8 miliona euro.

Michał Budzich