Mateusz Borek skomentował konferencję Paulo Sousy. „Liczyłem na większą szczegółowość”

Za nami pierwsza konferencja prasowa nowego selekcjonera reprezentacji Polski – Paulo Sousy. Portugalczyk przez około godzinę odpowiadał na pytania polskich dziennikarzy.

W czwartek o godzinie 13 odbyła się konferencja prasowa z udziałem Paulo Sousy. 50-latek udzielał dość długi odpowiedzi na zadane pytanie, jednak głównie było to tzw. „lanie wody”. Tak właściwie niczego nowego się nie dowiedzieliśmy. Dla przykładu Sousa przyznał, że wybrał, kto będzie bramkarze numer 1, jednak nie powiedział kto to taki.

Mateusz Borek ocena Paulo Sousę

Tuż po zakończeniu konferencji prasowej na Kanale Sportowym w serwisie youtube miało miejsce studio z udziałem m.in. Mateusza Borka. Komentator piłkarski ocenił pierwszy kontakt z mediami Portugalczyka.

– Potwierdził to, co wiedzieliśmy. Jest człowiekiem bardzo dobrze wychowanym, z dużą kulturą bycia i z dużym szacunkiem do pracy swojego poprzednika – skomentował Mateusz Borek na antenie Kanału Sportowego.

– Dostaliśmy okrągłą godzinkę zgrabnej mowy. Widać, że on dobrze czuje się w rozmowie pełnej ozdobników. To jest taki wykwintny język angielski. No ale on musi obronić się na boisku – ocenił komentator.

Pod koniec programu została zaprezentowana grafika z potencjalnym składem reprezentacji wybranym przez Mateusza Borka. Zaznaczył on, że ciężko przewidywać, co będzie w marcu.

Jak zagra reprezentacja Polski?

Skład reprezentacji Polski typowany przez Mateusza Borka:

Wojciech Szczęsny – Sebastian Walukiewicz, Kamil Glik, Jan Bednarek – Przemysław Płacheta, Krystian Bielik, Mateusz Klich, Kamil Grosicki, Piotr Zieliński, Arkadiusz Milik – Robert Lewandowski

źródło: Kanał Sportowy

Michał Budzich