Jóźwiak mocno po swoim zwolnieniu. „Wy chyba jesteście chorzy, ja pierdzielę”

Wraz z końcem listopada szeregi Wisły Płock opuścił dotychczasowy dyrektor sportowy – Marek Jóźwiak. 53-latek był gościem programu „Weszłopolscy”, gdzie poruszono wiele ciekawych kwestii zza kulis pracy w Wiśle.

Marek Jóźwiak jako dyrektor sportowy w głównej mierze odpowiadał za sprowadzanie piłkarzy. Na pytanie „jaki transfer jest pana wizytówką w Wiśle Płock?” 53-latek odpowiedział następująco.

– Jest kilka takich transferów. Jest Kocyła, jest Gjertsen, który fajnie wygląda. Tylko nie wiecie wszystkiego o jego życiu i problemach, które miał. Myślę, że Filip Lesniak robi kapitalną robotę. Takiego pomocnika w tej lidze trudno byłoby znaleźć – przyznał Jóźwiak.

Wielkie zdziwienie u prowadzących sprawił wybór Filipa Lesniaka.

– Tak, Lesniak. Zapytajcie trenera Probierza, to powie wam coś na temat tego zawodnika. […] Sądzę, że oceniam właściwie, bo znam się trochę na piłce. W swoim artykule podkreśliliście, że się nie znam. Wierzcie mi – ja się bardzo dobrze znam na piłce – dodał.

Kolejnym transferem na jakim skupiono uwagę było przyjście Julio Rodrigueza. Jóźwiak przyznaje się, że oglądał tego zawodnika w 10-15 meczach jednak nie na żywo, a na… InStatcie.

– Zdecydowanie oglądałem tego zawodnika. I to nie w jednym meczu, a w 10-15 meczach. Nie na żywo, tylko na InStacie. Miałem informacje od kolegów, którzy pracują w Bułgarii i wiedziałem, że to niezły zawodnik. I potwierdza to na każdym treningu.

W sierpniu tego roku szeregi Wisły Płock opuściła zdecydowanie największa gwiazda tego zespołu – Dominik Furman. W jego miejsce został ściągnięty wspomniany wcześciej Lesniak, który jednak na boiskach ekstraklasy furory nie robi. Odpowiedź Jóźwiaka na pytanie, „czy Lesniak jest godnym zastępcą Furmana” ciężko zrozumieć.

– Zdecydowanie. To jest inna pozycja, ale na tę chwilę to zdecydowanie lepszy zawodnik.

– Wiem, jakie Furman miał liczby, ale są one dla statystyków. Filip robi kapitalną robotę, natomiast gra trochę inaczej. Odpowiada za defensywę i przy obecnym ustawieniu również za ofensywę. Teraz z Cracovią rozegrał bardzo dobre spotkanie.

Krzysztof Kamiński jest podstawowym bramkarzem Nafciarzy w tym sezonie. Prowadzący program zapytali swojego gościa dlaczego nie chciał on u siebie 30-letniego bramkarza. Odpowiedź jest… co najmniej interesująca.

– Ja nie chciałem Kamińskiego? Wy chyba jesteście chorzy, ja pierdzielę. Największym orędownikiem tego transferu był Jacek Kruszewski. Spotkałem się z agentami Krzysztofa Kamińskiego na obozie w Turcji i od razu doszliśmy do porozumienia. Nie wiem, skąd macie takie informacje.

– O czym wy mówicie w ogóle? Chyba macie wiadomości od Bogusława Leśnodorskiego, bo on mnie bardzo kocha.

Michał Budzich