Legenda Lecha Poznań krytycznie o Mariuszu Rumaku. „Nawet nie chce spojrzeć prosto w oczy zawodnikom”

Manuel Arboleda w krytycznych słowach wypowiedział się na temat Mariusza Rumaka. Legenda Lecha Poznań nie jest w stanie zrozumieć, dlaczego władze klubu po raz kolejny postawiły na tego trenera.

Obecny sezon nie układa się po myśli Lecha Poznań. Jeszcze latem Kolejorz odpadł z europejskich pucharów po porażce ze Spartakiem Trnava. Wyniki na krajowym podwórku także nie są najlepsze. Obecnie Lech zajmuje 3. miejsce w tabeli Ekstraklasy. Kolejorz odpadł już jednak z Pucharu Polski.

W odpowiedzi na słabe wyniki jesienią w Lechu Poznań doszło do zmiany trenera. W grudniu Johna van den Broma zastąpił Mariusz Rumak. 46-latek w przeszłości prowadził już Kolejorza, jednak z nie najlepszym skutkiem.
W krytycznych słowach na temat Mariusza Rumaka wypowiedział się na łamach „sport.tvp.pl” Manuel Arboleda. Panowie pracowali ze sobą w przeszłości, kiedy Kulumbijczyk był piłkarzem, a Rumak trenerem. Arboleda stwierdził, że nie jest w stanie zrozumieć tego, czemu władze Lecha ponownie postawiły na Rumaka. Jego zdaniem Rumak nie jest trenerem, za którego drużyna będzie walczyć.

– Nie rozumiem tego. Lech jest wielkim klubem i to niemożliwe, że ponownie wziął tego trenera. Co Rumak wcześniej wygrał? Nic – ocenił Manuel Arboleda.

– Nie mogę zrozumieć tego, co robi Lech. Rumak może być dobrym trenerem, nie mówię, że nie, ale nie jest dobrym człowiekiem. Piłkarze mu nie zaufają – stwierdził 44-latek.

– Rumak nie jest trenerem, za którego drużyna będzie walczyć – dodał.
Mariusz Rumak był trenerem Manuela Arboledy  w latach 2012-2014. Kolumbijczyk wie zatem, jakim trenerem jest Rumak. Zarzuca mu przede wszystkim brak umiejętności interpersonalnych.

– On nie potrafi rozmawiać z zawodnikami i nie jest w stanie zbudować dobrych relacji z drużyną – stwierdził Manuel Arboleda.

– On nawet nie chce spojrzeć prosto w oczy zawodnikom – dodał.


źródło: sport.tvp.pl

Michał Budzich