Łukasz Skorupski zatrzymał Ciro Immobile! Włoskie media doceniają Polaka [WIDEO]

Bologna z Łukaszem Skorupskim w składzie pokonała Lazio 2:0 w 24. kolejce Serie A. Polski bramkarz był lepszy w pojedynku z Ciro Immobile. „Skorup” obronił jedenastkę Włocha, a media z Półwyspu Apenińskiego nazywają go bohaterem.

Polak na początku spotkania obronił rzut karny. Według włoskich mediów Skorupski był kluczowym piłkarzem, który przyczynił się do wygranej ekipy z Bolonii.

Wideo z interwencją bramkarza:

Absolutny bohater

Media z Włoch oceniły Skorupskiego następującymi notami i słowami, które zacytował portal WP Sportowe Fakty.

Tuttomercatoweb (ocena 7 w skali 1-10): „Na początku meczu obronił rzut karny Immobile i doskonale reagował na akcje rywali, zwłaszcza w drugiej połowie i na finiszu meczu. Zasuwał.”

Calciomercato (7): „Broni rzut karny Ciro Immobile demonstrując koncentrację i determinację. Miał również fundamentalne znaczenie przy innych okazjach rywali.”

Leggo (7): „Absolutny bohater! Obronił rzut karny Immobile, a następnie miał kilka decydujących interwencji na finiszu.”

Fantamagazine (7.5): „Obronił rzuty karny, który wyprowadziły Lazio na prowadzenie. Bardzo dobra uchroniła jego zespół przed golem samobójczym. Wykazał dużą pewność siebie w każdych okolicznościach.”

Bezpieczne miejsce w tabeli

Bologna po 24 kolejkach zajmuje 11. miejsce w tabeli Serie A. Drużyna Łukasza Skorpuskiego ma 28 punktów. Dla Polaka był to 17. występ w sezonie 2020/2021.

Źródło: WP Sportowe Fakty