Łukasz Piszczek wróci do kadry? „Nie wykluczam, że Jerzy Brzęczek dowoła go do sztabu”

W tym tygodniu Zbigniew Boniek oraz Jerzy Brzęczek spotkają się, aby omówić przyszłoroczne Mistrzostwa Europy. Według Mateusza Borka do sztabu reprezentacji może dołączyć Łukasz Piszczek.

Boniek nadal ufa Brzęczkowi?

Wszystkie znaki na niebie wskazują na to, że pomimo kiepskiej przerwy reprezentacyjnej Jerzy Brzęczek poprowadzi reprezentację Polski na Mistrzostwach Europy. Kluczowe będzie spotkanie selekcjonera ze Zbigniewem Bońkiem, a ostateczna decyzja ma zapaść już jutro.

Łukasz Piszczek wróci do kadry?

Według Mateusza Borka do kadry może wrócić Łukasz Piszczek, który rok temu zakończył karierę reprezentacyjną. Dziennikarz w programie Misja Futbol zdradził, że obrońca Borussi Dortmund miałby powrócić w zupełnie nowej roli i pomagać selekcjonerowi.

Nie wykluczam, że Jerzy Brzęczek dowoła go to sztabu. W maju skończy się sezon i kto wie, może przyjazd Piszczka na zgrupowanie reprezentacji, oko z zewnątrz, świadomość taktyczna, dystans do tej kadry, byłyby niezłym pomysłem. PR już masz wygrany, a może sportowo też się coś poprawi – stwierdził Borek

„Łukasz Piszczek to taka niedoceniana postać”

Powrotu Łukasza Piszczka do kadry chciałby również Łukasz Olkowicz. Dziennikarz Przeglądu Sportowego zwrócił uwagę na to, jaką rolę odegrał były reprezentant przy wprowadzaniu do Borussi młodych zawodników.

Łukasz Piszczek to taka niedoceniana postać, która przekazuje dużo uwag i myślę, że młodzież w Borussii Dortmund może od niego dużo czerpać. Cały czas będę się upierał, że jego brak mocno odbija się na reprezentacji Polski. Nie chodzi nawet o boisko, Adam Nawałka wiele rzeczy z nim konsultował. To żaden wstyd dla trenera, że korzystał z mądrości taktycznej Piszczka. Chciałbym widzieć go też poza Goczałkowicami – powiedział Olkowicz

Kacper Polaczyk