Łukasz Gikiewicz nie zgadza się z zatrudnieniem Goncalo Feio. „Polak nigdy takiej szansy nie dostanie”

Łukasz Gikiewicz skomentował zatrudnienie Goncalo Feio w Legii Warszawa. 36-latkowi nie podoba się to, że taką szansę otrzymał Portugalczyk, a nie Polak.
Goncalo Feio objął stery w Legii Warszawa 10 kwietnia tego roku. Portugalczyk przejął schedę chwilę po zwolnieniu Kosty Runjaicia. Przez niespełna miesiąc pracy Feio poprowadził Legię w czterech meczach. Dwa z tych spotkań kończyły się remisem. Portugalczyk zanotował jedno zwycięstwo i jedną porażkę.

Decyzję o zatrudnieniu Goncalo Feio skrytykował Łukasz Gikiewicz. 36-latek w rozmowie z „TVP Sport” z żalem stwierdził, że takiej szansy nigdy nie dostanie młody trener z Polski. Z jego wypowiedzi można wywnioskować, że jest w nim pewne poczucie niesprawiedliwości. Gikiewicz zarzuca Feio przede wszystkim brak doświadczenia. Nie podoba mu się to, że tak wiele osób zachwyca się jego warsztatem trenerskim.

–  Robię kurs UEFA A w Szkole Trenerów i o Goncalo Feio słyszałem pozytywne rzeczy dotyczące jego umiejętności, warsztatu. Może się komuś narażę tymi słowami, ale czy my nie możemy jednak znaleźć Polaka w tym samym wieku, który jest perspektywiczny i dać mu szansę w takim klubie, jak Legia? Wydaje mi się, że Polak nigdy takiej szansy nie dostanie – skomentował Łukasz Gikiewicz.

– Feio przyjechał z Portugalii, nauczył się polskiego i wszyscy cmokamy „och, ach, jaki to jest trener”. On prowadził tylko Motor Lublin. Nie został zweryfikowany nawet na poziomie Ekstraklasy, a już od razu dostał Legię – uzupełnił 36-latek.

– Odkąd objął klub, to nie zauważyłem nic nowego w grze Legii. Zawsze jak zmieniasz trenera, to zawodnicy jeżdżą na dupie, walczą o kontrakty, a tam nic się nie zmieniło, a nawet jest gorzej, niż było. Z tymi zachwytami, że jest najlepszym trenerem, to bym się wstrzymał – dodał.

źródło: tvp sport

Michał Budzich

Dodaj komentarz