Ludovic Obraniak ocenił występ reprezentacji Polski na MŚ. „Bądźmy szczerzy: ciężko się to oglądało”

Były reprezentant Polski, Ludovic Obraniak, podsumował występ polskiej drużyny narodowej na Mistrzostwach Świata. 38-latek przyczepił się do stylu, w jakim grała drużyna Czesława Michniewicza.

Reprezentacja Polski na mundialu w Katarze osiągnęła cel, jakim był awans do 1/8 finału rozgrywek. Jest to najlepszy wynik polskiego zespołu od 1986 roku. Pomimo niewątpliwie pozytywnego wyniku, znaczna część kibiców oraz ekspertów nie była zadowolona z postawy Polaków. Wynikało to przede wszystkim z niezbyt atrakcyjnego stylu gry.

Komentarz Obraniaka

O występie reprezentacji Polski na turnieju w Katarze wypowiedział się Ludovic Obraniak. W przeszłości wystąpił on w 34 meczach z orzełkiem na piersi. Po porażce Biało-Czerwonych z Francją (1:3) Obraniak podsumował występ na całym turnieju swoich byłych kolegów.

– Z jednej strony należy docenić wyjście z grupy. To fakt niepodważalny, pierwszy raz od 36 lat to się Polsce udało na mundialu. Za to respekt, sam wynik Polski na mundialu jest satysfakcjonujący – skomentował Ludovic Obraniak.

– Natomiast co do stylu gry. Bądźmy szczerzy: ciężko się to oglądało. Powiem tak: Polska była jednym z najmniej przyjemnych zespołów do oglądania na tych mistrzostwach. Nie rozumiem też niektórych wyborów personalnych – dodał.

– Jak można było nie korzystać z Piątka? Dlaczego tak mało grał Arek Milik? Świderski wyżej w hierarchii od nich? Sorry, ja tego nie kupuję. Widziałeś, kto zrobił najwięcej zamieszania w meczu z Francją? Grosicki! Dlaczego zatem grał tak mało? Nie mówię, że Kamil miałby występować w każdym spotkaniu po 90 minut, ale jednak pokazał, że zasłużył na więcej, niż dostał. Kamiński, Szymański… No OK, ale w Polsce zabrakło mi takiej odrobiny szaleństwa – wyjaśnił 38-latek.


źródło: wp sportowe fakty

Michał Budzich