Listkiewicz ocenił pracę sędziego w meczu Anglia – Polska. „Stuprocentowy karny dla nas”

Środowy mecz Anglii z Polską wzbudził wiele kontrowersji. Były arbiter, Michał Listkiewicz wyjaśnił niejasne sytuacje na łamach portalu WP Sportowe Fakty. Były prezes PZPN uważa, że biało-czerwoni powinni otrzymać jedenastkę.

Słuszna jedenastka dla Anglików

Jedną z pierwszych kontrowersji z meczu na Wembley było podyktowanie rzutu karnego dla Anglików. Listkiewicz przedstawia jednak fakty, które stawiają Bjorna Kuipersa (arbitra spotkania) w dobrym świetle. Według polskiego eksperta Holender nie pomylił się przy ten decyzji.

– Rzut karny był bezdyskusyjny. Nie doszło do cięcia równo z trawę, ale Sterling zachował się sprytnie, zostawił nogę i właśnie w nią trafił Helik. Obejrzałem kilka powtórek i przy całej sympatii dla naszej drużyny trudno mieć tutaj wątpliwości – mówił na łamach WP Sportowe Fakty Listkiewicz.

Polacy powinni dostać karnego

Okazuje się także, że w drugiej połowie eliminacyjnego starcia holenderski arbiter powinien podyktować kolejną jedenastkę. Tym razem dla Polaków. Harry Maguire zagrał piłkę ręką. Kuipers nie zauważył tego przewinienia i nakazał piłkarzom grać dalej. Listkiewicz nie ma złudzeń, to powinna być jedenastka dla biało-czerwonych.

– Stuprocentowy karny dla nas. Maguire zagrał ręką celowo i należało przerwać grę – stwierdził Listkiewicz.

– Sędzia ze swojej perspektywy nie mógł tego zauważyć, ale gdyby na stadionie była wideoweryfikacja, na pewno dostalibyśmy jedenastkę – dodał były prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej.

Źródło: WP Sportowe Fakty