Lewis Hamilton nowym kierowcą Ferrari. Gigantyczna premia za podpis

W czwartek oficjalnie ogłoszono transfer Lewisa Hamiltona z Mercedesa do Ferrari. Zagraniczne media podały także informację o zarobkach brytyjskiego kierowcy w nowym zespole.
Lewis Hamilton to istna legenda Formuły 1. Brytyjczyk siedmiokrotnie zostawał mistrzem świata. Jest także rekordzistą pod względem liczby zwycięstw w F1 (103 zwycięstwa), liczby podiów (196) oraz liczby pole position (104). Od 2013 roku Hamilton związany jest z zespołem Mercedes.
Hamilton w Ferrari

Wczoraj ogłoszono jednak potężną bombę transferową w Formule 1. Lewis Hamilton zamieni Mercedesa na Ferrari! Brytyjczyk dołączy do włoskiego zespołu w 2025 roku. Ferrari poinformowało, że zawarto z Hamiltonem wieloletni kontrakt. Jego zespołowym partnerem ma być Charles Leclerc. Hamilton zajmie miejsce Carlosa Sainza.
Zarobki Hamiltona w Ferrari

Według medialnych doniesień Lewis Hamilton ma zarabiać w Ferrari podobnie co w Mercedesie, czyli około 50 milionów funtów rocznie. Co więcej, za sam podpis 39-latek ma otrzymać 40 milionów funtów bonusu! Zespołowym partnerem Hamiltona będzie Leclerc, który ma ważny kontrakt do 2029 roku i zarabia rocznie 35 milionów funtów.
 

Michał Budzich