Lewandowski porozmawiał z idolem z dzieciństwa. Henry w pięknych słowach o Polaku

Ostatnie dni dla Roberta Lewandowskiego to istny kosmos. W czwartek odebrał nagrodę dla najlepszego piłkarza roku, a w piątek dostał chyba najważniejsze dla siebie gratulacje. Kilka ciepłych słów usłyszał od samego Thierry’ego Henry’ego.

Piękne słowa

Bawarczycy zaskoczyli swojego lidera organizując rozmowę z byłym piłkarzem. Robert Lewandowski nie krył zaskoczenia, kiedy zasiadał przed kamerką, a na ekranie zobaczył swojego idola z dzieciństwa.

„Przede wszystkim gratulacje. W pełni zasłużone. Od dawna jesteś wybitny. Wyprzedziłeś te dwa potwory i to pokazuje, że jesteś wyjątkowy. Mnie to się nigdy nie udało. Zrobiłeś coś, czego ja nigdy nie byłem w stanie zrobić. Jesteś najlepszy i na to zasługujesz” – komplementował Lewandowskiego Francuz.

„Jesteś przykładem, jaki powinien być środkowy napastnik. Kiedy oglądałem tegoroczny finał Ligi Mistrzów, widziałem, jak grasz z kontry, jak umiesz przytrzymać piłkę, jak grasz kombinacyjnie. Potrafisz niemal wszystko. Trudno jest znaleźć takiego piłkarza” – kontynuował prawienie komplementów.

Bohater z lat dziecięcych

123-krotny reprezentant Francji, były piłkarz m.in Arsenalu czy FC Barcelona był dawniej wzorem „Lewego”. Najlepszy piłkarz 2020 roku sam przyznał, że kiedy był młodszy chciał być jak on. Specjalnie podpatrywał i oglądał śledził występy 43-latka.

„Kiedy byłem młody, chciałem być jak ty, podglądałem cię. Wiem, że nie można porównywać piłkarzy jeden do jednego, ale zawsze chciałem podpatrywać i uczyć się pewnych rzeczy od najlepszych na świecie. Dlatego wiele mi pomogłeś i za to ci dziękuję” – Wyznał Lewandowski.

„Na zawsze zostaniesz gościem, który ich pokonał”

W późniejszej części rozmowy panowie rozprawiali nad rywalizacją Messiego i Ronaldo. Obaj zdominowali w ostatnich latach wszelkie plebiscyty i przeganiali się co roku w ilości zdobytych nagród.

Pod koniec rozmowy mistrz świata z 1998 roku powiedział Polakowi chyba najpiękniejszą rzecz, jaką mógł usłyszeć:

„Już na zawsze zostaniesz gościem, który ich pokonał. Bo tylko jeden facet wchodzi na szczyt w danym roku. Tylko jeden. I teraz tym facetem jesteś ty” – Zakończył Henry.