Lewandowski odejdzie z Bayernu Monachium? Pojawili się chętni

Robert Lewandowski jest obecnie jednym z najlepszych piłkarzy na świecie, więc nic dziwnego, że każdy chciałby go mieć w swoim składzie. Według Kickera FC Barcelona i Juventus interesują się transferem Polaka.

Kicker mocno nas zaskoczył. Nimiecki magazyn powołał się na włoskie media i twierdzi, że FC Barcelona oraz Juventus są wstępnie zainteresowane transferem Roberta Lewandowskiego. Oba kluby jak narazie monitorują sytuację wokół polskiego napastnika. Jest to dość zaskakujące, ponieważ Lewandowski rozegrał właśnie świetny sezon w Bayernie i nie wygląda na chętnego do opuszczenia Bawarii.

Po odejściu Gonzalo Higuaína i Luisa Suáreza dwa czołowe kluby poszukują nowych środkowych napastników. Oprócz powrotu Álvaro Moraty, Juventus chce pozyskać kolejnego napastnika, a nowy trener Barcelony Ronald Koeman jest fanem Lewandowskiego – napisał Kicker

Niemiecki magazyn nie podał dokładnych szczegółów. Europejskie okienko transferowe potrwa do 5 października, także Stara Dama oraz Blaugrana muszą się spieszyć, jeśli chcą, aby Lewandowski reprezentował ich barwy. O ile w ogóle są na to jakiekolwiek szanse.

Oba kluby nie powinny mieć większych nadziei. Lewandowski jest w Bayernie niezastąpiony i niej jest na sprzedaż – podsumował Kicker

2 lata temu wiele mówiło się o transferze Lewandowskiego do Realu Madryt. Polak w tym celu zatrudnił słynnego agenta Pini Zahaviego. Ostatecznie z przenosin nic nie wyszło, a kapitan naszej reprezentacji przedłużył kontrakt z Bayernem Monachium do 2023 roku.

Kacper Polaczyk