Lewandowski nie zasłużył na Złotą Piłkę? „Nie sądzę, żeby był wielkim przegranym”

Złota Piłka to plebiscyt na najlepszego piłkarza na świecie, którego co roku wybierają dziennikarze, trenerzy i zawodnicy z całego świata. W tym roku gala nie odbędzie się.

Co roku dziennikarze, trenerzy i zawodnicy z całego świata wybierają najlepszego piłkarza na świecie, który wygra Złotą Piłkę. Niewielu z nich patrzy na obecnie statystki w ligach europejskich, a tym bardziej na osiągnięcie Roberta Lewandowskiego.

Portal Sport.pl postanowił zapytać dziennikarzy z całego świata i zapytać o opinię na temat odwołania gali. Jedna z najbardziej kontrowersyjnych decyzji napłynęła z afrykańskiego Czadu. 

Myślę, że ta decyzja jest bardzo sprawiedliwa, nawet jeśli niekorzystna dla niektórych piłkarzy. Nie sądzę, żeby Robert Lewandowski był wielkim przegranym. Nie należy jeszcze do najlepszych na świecie. Rozgrywki w niektórych krajach nie zostały dokończone i trudno jest ocenić zawodników – napisał Aliou Goloko

Zdania w sprawie odwołania plebiscytu są mocno podzielone. Jedni uważają, że odwołanie gali ze względu na ligę francuską nie było koniecznie, a inni mówią, że wybranie zdobywcy Złotej Piłki w tym sezonie byłoby niesprawiedliwe.

Tak dziennikarze głosowali w zeszłym roku:

Kacper Polaczyk