Lewandowski ma szanse na Złotą Piłkę? Powstała specjalna petycja

Jakiś czasu France Football poinformował, że w tym roku Złota Piłka nie zostanie przyznana. Od tego czasu kibice robią wszystko, aby gala jednak się odbyła.

Ponad miesiąc temu pojawiła się informacja, iż w tym roku gala Złotej Piłki nie odbędzie się. Wszystko to jest spowodowane brakiem wystarczających i uczciwych warunków, aby jakikolwiek zawodnik mógł zostać wyróżniony. Kibice z całego świata uważają jednak, że France Football powinien wręczyć w tym roku Złotą Piłkę.

Jednym z najpoważniejszych kandydatów do tego wyróżnienia byłby Robert Lewandowski. Polski napastnik w tym sezonie wygrał każde możliwe trofeum oraz został samodzielnym królem strzelców we wszystkich rozgrywkach, w których występował. Jeszcze przed niedzielnym finałem Ligi Mistrzów na Twitterze powstał hashtag #JusticeForLewandowski.

Sprawę w swoje ręce postanowił wziąć Bleacher Reaport Football. Portal stworzył petycję o przywrócenie tegorocznej gali Złotej Piłki, pod którą podpisało się już ponad 150 tysięcy osób! Autorzy zauważyli, że z każdą sekundą zwolenników tego pomysłu jest coraz więcej.

2020 był trudnym rokiem dla każdego, więc decyzja France Football by zrezygnować z plebiscytu Ballon d’Or jest zrozumiała. Jednak piłka nożna wróciła, a najwięksi piłkarze zapewnili fanom na całym świecie fascynującą odskocznię od światowej pandemii – możemy przeczytać pod petycją

Neymar lśnił, kiedy PSG osiągało pierwszy w historii finał Ligi Mistrzów. Cristiano Ronaldo i Leo Messi, choć obaj mają już ponad 30 lat, kontynuują zdumiewające kariery. I oczywiście, znakomity Bayern Monachium wiedziony przez bramkostrzelnego Roberta Lewandowskiego który wygrał Ligę Mistrzów i skompletował tryplet, prezentując jedną z bardziej magicznych piłek, jakie Europa kiedykolwiek widziała – napisał Bleacher Reaport o Lewandowskim

Nie znamy jeszcze stanowiska France Football w tej sprawie. Jeżeli również i wy chcielibyście podpisać się pod petycją, odsyłamy do linku poniżej:

https://www.change.org/p/france-football-reverse-the-decision-to-cancel-the-2020-ballon-d-or

Kacper Polaczyk