Leo Messi w 2014 roku mógł opuścić FC Barcelonę! Największa nieopowiedziana historia

Kilka tygodni temu głośno było o możliwym odejściu Leo Messiego z FC Barcelony. Gianluca Di Marzio w swojej najnowszej książce ujawnił, że taka sytuacja mogła mieć miejsce już w 2014 roku.

Wszystkie znaki na niebie wskazywały, że Leo Messi tego lata pożegna się z FC Barceloną. Argentyńczyk poprosił władze Dumy Katalonii o rozwiązanie kontraktu, lecz Josep Bartomeu nie zgodził się na takie rozwiązanie. W związku z tym Messi postanowił wypełnić umowę ważną do czerwca 2021 roku, po czym odejdzie z Blaugrany.

Dzięki najnowszej książce Gianluci Di Marzio dowiedzieliśmy się, że Messi mógł odejść z FC Barcelony już w 2014 roku. Włoch uważany jest za jednego z najlepszych specjalistów od rynku transferowego. Dziennikarz twierdzi, że Argentyńczyk był rozczarowany słabym sezonem pod wodzą Gerardo Martino i chciał zmienić barwy.

Władze Chelsea były gotowe opłacić klauzulę odstępnego za Messiego, która wynosiła wówczas 250 mln euro, a do tego zaproponowali Argentyńczykowi kontrakt na poziomie 50 mln euro za rok! Leo odbył rozmowę z Jose Mourinho i zgodził się na warunki zaproponowane przez The Blues.

Do transferu jednak nie doszło. Ojciec Messiego miał Argentyńczykowi wybić z głowy przenosiny. Dużo wniosła również rozmowa Leo z Deco, który grał i w Barcelonie, i w Chelsea.

Kacper Polaczyk