Leo Messi ostro o Mateu Lahozie. „FIFA nie może wybierać sędziego, który nie pasuje do rangi meczu”

Na gorąco po meczu Holandia-Argentyna głos zabrał Lionel Messi. Kapitan Albicelestes skomentował pracę arbitra piątkowego meczu. 35-latek nie szczędził słów krytyki.

W drugim piątkowym ćwierćfinale Mistrzostw Świata Holandia mierzyła się z Argentyną. Jako pierwsi na prowadzenie wyszli Albicelestes po bramce Nahuela Moliny. W drugiej połowie meczu bramkę na 2:0 z rzutu karnego zdobył Leo Messi. W końcówce drugiej części gry dwie bramki dla Holendrów strzelił Wout Weghorst, dzięki czemu doszło do dogrywki. Dodatkowe 30 minut nie przyniosło bramek. Byliśmy zatem świadkami serii rzutów karnych. W niej lepsi okazali się Argentyńczycy, którzy awansowali do półfinału mundialu.

Szalony mecz

Mecz pomiędzy Holandią a Argentyną był niezwykle emocjonujący. Kilkukrotnie zagotowali się piłkarze obu drużyn, przez co dochodziło do licznych spięć, przepychanek i kłótni. W sumie sędzia Mateu Lahoz pokazał 15 żółtych kartek. Jest to rekord w historii Mistrzostw Świata. Można było odnieść wrażenie, że hiszpański arbiter nie ma pełnej kontroli nad zachowaniem spokoju i porządku na boisku.