Leo Messi podjął decyzję w sprawie przyszłości? „Cieszcie się, bo to już koniec”

Saga z Leo Messim zdaje się nie mieć końca. Losy Argentyńczyka wciąż nie są znane kibicom i ekspertom, a zawodnik nadal nie zdradza swoich planów. Dziennikarz „Marki” sugeruje, że latem będziemy świadkami transferu 33-latka.

Messi od stycznia może negocjować podpisanie kontraktu z innym klubem, przez to, że  kontrakt skrzydłowego z Blaugraną wygasa w czerwcu. To wzbudza coraz więcej spekulacji na temat jego przyszłości.

Argentyńczyk kilka dni temu udzielił wywiadu telewizji „La Sexta”. Piłkarz powiedział w nim, że decyzję podejmie dopiero po zakończeniu sezonu, jednak Carlos Carpio, dziennikarz „Marki” twierdzi, że już to zrobił.

„Mniej więcej miesiąc temu powiedziano mi, że Messi nadal chce opuścić Barcelonę. Mój dobrze poinformowany rozmówca wyjaśnił, dlaczego wybory nowego prezydenta klubu raczej nie wpłyną na decyzję piłkarza. Leo jest przekonany, że jego cykl w Barcelonie dobiegł końca. Argentyńczyk zdaje sobie sprawę, że w przyszłym sezonie Barcelona nie będzie mogła walczyć o zwycięstwo w Lidze Mistrzów. Klub musi stawić czoła problemom finansowym i przebudowie składu. Dlatego jego decyzja o zmianie barw nie jest uzależniona od tego, kto wygra wybory” – Zdradza redaktor.

Messi znów zagra z Suarezem? „Najwcześniej przeniosą się tam w 2022 roku”

Dwa kierunki?

Najprawdopodobniejszym kierunkiem dla 33-latka wydaje się PSG. Wcześniej często mówiło się także o Manchesterze City, jednak Pep Guardiola wielokrotnie zarzekał się, że nie podejmował w tym kierunku żadnych kroków.

„Minionego lata więcej wskazywało na drużynę Pepa Guardioli, ale teraz niewykluczone są przenosiny do Paryża. PSG może wykorzystać pieniądze za transfer Kyliana Mbappe do Realu na ściągnięcie najlepszego kumpla Neymara” – Spekuluje Carpio i dodaje – „Messi mówi, że nie wie jeszcze, co zrobi. Ja sądzę, że podjął decyzję. Cieszcie się nim w Barcelonie, bo to już koniec”