Legia zagra ze Spartakiem bez kluczowego piłkarza. Gołębiewski: „Chcemy zagrać inaczej”

Legia Warszawa w czwartek zagra ostatni meczu w fazie grupowej Ligi Europy. Od jego wyniku zależy to, czy „Wojskowi” na wiosnę będą mogli kontynuować przygodę w pucharach. Jak na razie jednak dochodzą do nas złe wiadomości. Marek Gołębiewski poinformował, że przeciwko Spartakowi Moskwa prawdopodobnie nie zagra Filip Mladenović. 

Mistrzowie Polski stracili już szansę na grę w Lidze Konferencji. Remis lub porażka ze Spartakiem spycha ich i tak na ostatnie miejsce w grupie. Z Rosjanami trzeba wygrać, aby na wiosnę dalej grać w europejskich pucharach.

Trudne zadanie

Oczywiście wcale nie będzie to proste zadanie. Choć na inaugurację fazy grupowej Legii udało się wywieźć z Moskwy zwycięstwo (1-0), to wówczas rywale znajdowali się w kryzysie. Teraz to jednak „Wojskowi” są pogrążeni w problemach.

Z tego powodu mecz przy Łazienkowskiej będzie miał zdecydowanego faworyta. Na domiar złego Legii zabraknie kluczowego piłkarza, o czym poinformował Marek Gołębiewski.

– Niestety, po spotkaniu z Cracovią ubył nam jeden piłkarz. Filip Mladenović ma problemy z kolanem, dziś będzie miał zabieg, więc jego występ jest raczej mało prawdopodobny. Długo zmagał się z tym urazem, jest taki moment, że trzeba mu to kolano podleczyć – powiedział na konferencji prasowej szkoleniowiec. 

Jednocześnie trener zapowiedział ofensywną grę. Na plus na pewno działa fakt, że do składu Legii wróci kilku podstawowych piłkarzy. Gołębiewskie będzie mógł skorzystać z Kastratiego, Lopesa i Johanssona.

– Pomysł jest jeden – musimy wygrać. Będziemy grali na pewno bardziej ofensywnie niż z Leicester i Napoli. Oczywiście, dziś mamy jeszcze trening, będziemy chcieli przećwiczyć pewne aspekty taktyczne. Myślę, że chcemy zagrać troszkę inaczej. Musimy zagrać odważniej – przyznał.