Legia Warszawa straci swoją gwiazdę. Klub nie chce przedłużać kontraktu

Po zakończeniu tego sezonu Legię Warszawa ma opuścić Josue. Taką informacje przekazał Tomasz Włodarczyk z portalu „meczyki.pl”.

Josue trafił do Legii Warszawa latem 2021 roku. Portugalczyk z miejsca stał się kluczowym piłkarzem stołecznego klubu. Już w drugim sezonie w Legii Josue został jej kapitanem. Przez ponad 2 lata Josue zachwycał polskich kibiców przede wszystkimi swoim przeglądem pola, a także znakomitymi zagraniami. Wkrótce ma to się jednak zakończyć.

Kontrakt Josue z Legią Warszawa obowiązuje do tylko do końca tego sezonu. Jak informuje Tomasz Włodarczyk z „Meczyków”, stołeczny klub nie chce jednak przedłużać umowy ze swoim kapitanem. To oznaczałoby odejście 33-latka wraz z końcem tego sezonu. Nic nie jest jednak jeszcze przesądzone.
Legia Warszawa wpadła ostatnio w ogromny dołek. Swojemu zespołowi nie pomaga także sam Josue, który także zaliczył dość duży zjazd. Przypomnijmy, że ma on już 33 lata na karku. Kontrakt zawodnika również nie należy do najniższych. A ponadto ma on dość trudny charakter. Te wszystkie czynniki mogą spowodować decyzję o nieprzedłużaniu umowy z Josue.
Pomimo spadku formy Josue nadal jest podstawowym gracze Legii Warszawa. W tym sezonie rozegrał 39 meczów, w których zdobył 8 bramek i zanotował 4 asysty.


źródło: meczyki.pl

Michał Budzich