Legia gra dalej w Europie! Wiemy, ile zarobiła do tej pory

Legia Warszawa kontynuuje europejskie wojaże. Wczoraj Wojskowi pokonali FC Midtjylland i awansowali do fazy grupowej Ligi Konferencji Europy. Wiadomo już, ile do tej pory zarobił warszawski zespół.

Kwalifikacje do fazy grupowej Ligi Konferencji Europy zakończyły się dla Legii Warszawa sukcesem. W kwalifikacjach Legioniści pokonali najpierw Ordabasy Szymkent, następnie Austrię Wiedeń, a wczoraj FC Midtjylland. Tym samym Legia zagra w fazie grupowej LKE.

Dziś Legia Warszawa poznała swoich rywali w fazie grupowej Ligi Konferencji Europy. Polski zespół trafił do grupy „E”. Legia zmierzy się w niej z AZ Alkmaar, Aston Villą i Zrinjskim Mostar.

Do tej pory Legia Warszawa zarobiła na grze w europejskich pucharach niemalże 4 miliony euro, co podał Jan Sikorski na swoim Twitterze. W przypadku ewentualnych kolejnych sukcesów ta kwota może się jeszcze zwiększyć. Na dotychczasowe zarobki składają się bonusy za: grę w eliminacjach (300 tys. euro), awans do fazy grupowej LKE (2,94 mln euro) oraz ranking 10-letni (756,5 tys. euro).

Michał Budzich