Legia celuje w hitowy transfer. Na radarze 15-krotny reprezentant Polski

Legia Warszawa może dokonać latem naprawdę mocnego wzmocnienia. Na celowniku stołecznego klubu znalazł się 15-krotny reprezentant Polski.
W miniony weekend zakończył się sezon klubowy w polskiej piłce. Wkrótce otwarte zostanie okno transferowe. Po średnio udanym sezonie najprawdopodobniej dojdzie do większego przemeblowania w szatni Legii Warszawa. Do tej pory ogłoszono odejścia takich zawodników jak Josue, Yuri Ribeiro, Gil Dias oraz Qendrim Zyba.

Póki co nie mówiło się zbyt wiele o transferach przychodzących do Legii w nadchodzącym oknie transferowym. Pierwszą, większą informację przekazał dziś jednak Tomasz Włodarczyk z „Meczyków”. Według jego wiedzy na radarze Legii znalazł się Arkadiusz Reca! Póki co nie ma więcej informacji w sprawie ewentualnego transferu.

Reca opuścił Polskę w 2018 roku i przeniósł się do Włoch. Przez ostatnie 6 lat grał tam w takich klubach jak Atalanta, SPAL, Crotone, a od 2021 roku Spezia. Po przeprowadzce do Włoch otrzymał także szansę gry w reprezentacji Polski. W narodowych barwach rozegrał w sumie 15 meczów.
Reca jest obecnie związany ze Spezią kontraktem tylko do końca czerwca 2025 roku. Portal „Transfermarkt” wycenia obecnie Recę na 1,7 miliona euro.

W zakończonym ostatnio sezonie Reca rozegrał 14 meczów na poziomie Serie B. W rozegraniu większej liczby spotkań przeszkodziły mu kontuzje.

Michał Budzich