Legenda polskiej piłki blisko szokującej decyzji. „Zrzekam się obywatelstwa. Potnę nożyczkami”

Wiele wskazuje na to, że niebawem możemy być świadkami szokującej decyzji jednej z legend reprezentacji Polski. Mowa o Jacku Bąku, który zapowiada zrzeknięcie się obywatelstwa. Wszystko przez sprawę, która toczy się przeciwko niemu.  
W 2023 roku Jacek Bąk usłyszał wyrok, o który głośno zrobiło się w mediach. 51-latek został wówczas ukarany przez sądem grzywną w wysokości 100 tysięcy złotych w związku z zaległościami lokalu, który prowadziła jego była żona.

Zrzeknięcie obywatelstwa

Sprawa przybrała obecnie nieprzyjemny dla Bąka obrót. Były reprezentant Polski czeka obecnie na wyrok sądu drugiej instancji, ale już teraz zapowiada drastyczne ruchy. Przyznał, że jest gotowy do zrzeknięcia się obywatelstwa.

– Lokal jest zamknięty, prąd odłączony, nic tam nie ma. Jeśli przegram tę sprawę, to dopiero się wypowiem… Na razie muszę się hamować i ważyć słowa. Jeśli dostanę wyrok, to będziemy mogli mówić o jakimś oszustwie i złodziejstwie. Jak można w taki sposób szanować obywatela, który w dodatku zrobił coś dla tego kraju? – powiedział na łamach „WP Sportowe Fakty”. 

– Jeśli wyrok drugiej instancji będzie niekorzystny, natychmiast zrzekam się obywatelstwa, długo nie będę czekał. Mam jeszcze obywatelstwo francuskie, więc nim będę się posługiwał. Polskie potnę nożyczkami bez zawahania – grzmiał. 
Bąk reprezentował Polskę w latach 1993-2008. Długo pełnił również funkcję jej kapitana. W sumie z orzełkiem na piersi zaliczył 96 występów i strzelił 3 bramki.