Lechia Gdańsk wbija szpilkę Arce Gdynia. Ogromne poruszenie w mediach społecznościowych

Lechia Gdańsk wbiła szpilkę Arce Gdynia po porażce tego zespołu w finale baraży o Ekstraklasę. Wpis gdańskiego klubu wywołał niemałe poruszenie w mediach społecznościowych.
Znamy już komplet zespołów, które w przyszłym sezonie zagrają w Ekstraklasie. Awans bezpośredni z I Ligi do Ekstraklasy wywalczyły Lechia Gdańsk i GKS Katowice. Po barażach awans do najwyższej klasy rozgrywkowej uzyskał Motor Lublin.

W półfinałach baraży o Ekstraklasę Motor pokonał Górnik Łęczna, a Arka uporała się z Odrą Opole. Finał, decydujący o awansie do Ekstraklasy, został rozegrany w Gdyni. Pełne dramaturgii spotkanie zakończyło się zwycięstwem Motoru wynikiem 2:1. Bramka na wagę zwycięstwa i awansu do Ekstraklasy padła w doliczonym czasie gry.
Klęskę Arki Gdynia do wbicia szpilki wykorzystała Lechia Gdańsk. Po finale baraży na profilu Lechii pojawił się wpis z pełnym zestawieniem drużyn, które zagrają w nowym sezonie w Ekstraklasie. Oczywiście nie zabrakło drobnej wzmianki o Arce Gdynia. Wpis wywołał ogromne poruszenie w mediach społecznościowych. Po niespełna trzech godzinach wpis na Twitterze zebrał ponad 3 tysiące polubień.


fot. Kacper Polaczyk

Michał Budzich