Lech Poznań chciał przełożyć mecz w Ekstraklasie. Co na to ich rywale?

By móc swobodnie walczyć o awans do fazy grupowej LE, Lech Poznań złożył wniosek o możliwość przesunięcia meczu w Ekstraklasie z Pogonią Szczecin. Odpowiedź rywali wydaje się jednoznaczna.

Poznański Lech w znakomitym stylu awansował do IV rundy eliminacji Ligi Europy. W meczu z Apollonem Polacy nie pozostawili złudzeń, która drużyna zasłużyła na awans do kolejnej rundy. Drużyna Dariusza Żurawia rozgromiła rywali 5-0 i czeka na swojego rywala w decydującej o awansie do fazy grupowej rundzie.

Kolejny mecz piłkarzy Kolejorza czeka już w przyszłym tygodniu. By móc w spokoju przygotować się do arcyważnego spotkania, władze Lecha złożyły wniosek o możliwość przesunięcia meczu w ekstraklasie. Niestety, ich rywale – Pogoń Szczecin – nie przystała na takie rozwiązanie.

Czy Pogoń mogła odmówić przełożenia meczu? A no mogła. Regulamin mówi jasno: „jeśli do meczu jest mniej niż 14 dni, to by mecz mógł zostać przełożony, zgodę musi wyrazić drugi klub.” Wszystko się zgadza, ale tak właściwie Lech gra dla dobra całej polskiej piłki, by wywalczyć jak najwięcej punktów do krajowego rankingu. Czy w takiej sytuacji Szczecinianie nie powinni jednak odpuścić? Nie nam to oceniać. Czekamy na dalszy rozwój wydarzeń.

Michał Budzich