Lech mistrzem Polski, a Legia poza pucharami. Tabela uwzględniająca wyłącznie bramki Polaków

W ostatnich latach polskie kluby przyzwyczaiły nas do sprowadzania tzw. szrotu z zagranicy. Jedni ściągają takich piłkarzy więcej, a inni mniej. Portal ekstrastats.pl wyliczył, jak wyglądałaby tabela, gdyby liczyły się wyłącznie bramki strzelone przez Polaków.

Najwięksi przegrani takiego wyliczenia? Jest ich dwóch – Legia oraz Cracovia. W rankingu uwzględniającym wyłącznie bramki Polaków Legia straciła mistrzostwo i spadła aż na 8. miejsce w tabeli. Łącznie na ich koncie widnieje aż 19 punktów mniej. Jeszcze większym przegranym jest Cracovia, która z hukiem spadłaby z ligi. W porównaniu ze standardową tabelą Krakowanie stracili aż 9 pozycji, a do tego na ich koncie widnieje 24 punktów mniej.

Są przegrani, muszą być również wygrani. Do tego grona zaliczymy Wisłę Płock oraz ŁKS Łódź.  Ci pierwsi w rankingu ekstrastats zajmują 4. pozycję, co oznacza awans o 8 oczek w górę. Natomiast Łodzianie są drużyną, która w tym rankingu zyskała najwięcej pod względem różnicy punktów. W porównaniu ze standardową tabelą ŁKS zyskał 9 punktów, lecz mimo to nie zapewniłoby to im utrzymania.

Pełna tabela uwzględniająca wyłącznie bramki Polaków

 1. Lech Poznań
 2. Śląsk Wrocław
 3. Piast Gliwice
 4. Wisła Płock
 5. Pogoń Szczecin
 6. Zagłebie Lubin
 7. Lechia Gdańsk
 8. Legia Warszawa
 9. Raków Częstochowa
 10. Wisła Kraków
 11. Arka Gdynia
 12. Jagiellonia Białystok
 13. Górnik Zabrze
 14. ŁKS Łódź
 15. Korona Kielce
 16. Cracovia
Michał Budzich