Lautaro Martinez podjął decyzję w sprawie przyszłości. Oficjalne potwierdzenie piłkarza

Lautaro Martinez potwierdził plany, co do swojej przyszłości. Piłkarz w najbliższym czasie nie zamierza opuszczać Mediolanu. W rozmowie z „La Gazzetta dello Sport” Argentyńczyk przekazał, że przedłuży kontrakt z Interem.

Plotki o ewentualnym odejściu Martineza z ekipy Antonio Conte nasilaliły się zeszłego lata. Wówczas napastnik znalazł się na celowniku FC Barcelony. Katalończycy musieliby jednak wyłożyć na jego zakup aż 111 mln euro. Takich pieniędzy nie było w kasie klubu i temat upadł.

Oficjalne stanowisko

Lautaro ostatecznie podjął w końcu decyzję co do swojej przyszłości. W ostatnim czasie pojawiło się sporo plotek, jakoby snajper miał podpisać z Interem nową umowę obowiązującą do 2024 roku. W wywiadzie z „La Gazzetta dello Sport” Argentyńczyk oficjalnie je potwierdził.

– Nie opuszczę Interu latem. Niedługo przedłużę umowę i planuję zostać tu na dłużej – zapowiedział piłkarz.

Martinez odniósł się także do nieudanych negocjacji z Barceloną. Temat transferu do stolicy Katalonii jest dla 23-latka ostatecznie zakończony.

– FC Barcelona chciała mnie rok temu i to była moja droga. Ale powiedziałem do Antonio Conte: „Nie martw się, jestem skupiony na planach Interu”. Teraz „Barca” to już dla mnie tylko przeszłość, zostanę w drużynie – deklaruje Argentyńczyk.