Łaska organizatora Złotej Piłki odnośnie wpisu Lewandowskiego. „Wybaczamy mu”

Redaktor naczelny „France Football”, a zarazem organizator Złotej Piłki odniósł się do słów Roberta Lewandowskiego sprzed kilku lat. Pascal Ferré, bo o nim mowa, wybaczył Polakowi słynny wpis „le cabaret”.

Już dzisiejszego wieczoru poznamy zdobywcę Złotej Piłki za 2021 rok. Tym razem o tytuł najlepszego piłkarza świata przede wszystkim rywalizował duet Leo Messi-Robert Lewandowski. Według najnowszych doniesień mediów nagroda ma trafić w ręce Argentyńczyka.

Pamiętne wpisy Polaka

Przy okazji dzisiejszej gali portal „WP Sportowe Fakty” przeprowadził wywiad z redaktorem naczelnym „France Football”, Pascalem Ferré. Francuski dziennikarz został zapytany o wpis Roberta Lewandowskiego z 2016 roku. Wówczas piłkarz Bayernu wyśmiał na Twitterze plebiscyt organizowany przez „France Football”. Wówczas Polak zajął w nim 16. miejsce, a wyżej od niego w zestawieniu znaleźli się m.in. Arturo Vidal, Rui Patricio, Pierre-Emerick Aubameyang, czy Jamie Vardy.

Komentarz organizatora

Do powyższych komentarzy odniósł się wspomniany Pascal Ferré. Francuz dobrze pamięta wpisy Polaka, jednak jak sam mówi, on i jego koledzy wybaczyli Robertowi jego błędy.

– Wybaczamy mu. Jak drobne błędy, które popełnia się w młodości – skomentował redaktor naczelny „France Football”.

– Odbieram to jako zawód z powodu zajęcia niższego miejsca. A z drugiej strony – jako potwierdzenie, jaką wagę przywiązuje do tej nagrody. Z doświadczenia wiem, że ci, którzy dostają Złotą Piłkę, wypowiadają się o plebiscycie w samych superlatywach. Z kolei ci, którzy mają przekonanie, że zasłużyli, a jednak jej nie dostali, czasami są mocno zawiedzeni. Nic na to nie poradzimy, zwycięzca jest tylko jeden – dodał.


 

źródło: wp sportowe fakty

Michał Budzich