La Liga staje po stronie Barcelony! Messi może mieć problem, by opuścić klub

La Liga w końcu przedstawiła swoje stanowisko w wojnie pomiędzy Messim a zarządem Barcelony. Jedynym sposobem na odejście 33-latka z klubu jest zapłacenie klauzuli w wysokości 700 mln euro.

Sprawa związana z Leo Messim i jego kontraktem wciąż nie jest jest zakończona. Argentyńczyk chce opuścić klub na mocy klauzuli mówiącej, że może on opuścić Barcelonę za darmo przed 10 czerwca. 33-latek chce z niej skorzystać w sierpniu przez to, że sezon się wydłużył przez koronawirusa.

La Liga w tej sprawie stoi za Barceloną, przez co szanse na odejście Messiego maleją. W oficjalnym oświadczeniu wystosowanym przez La Liga czytamy, iż umowa jest nadal ważna, a jedyną możliwością na opuszczenie klubu jest zapłacenie 700 mln euro. Tyle wynosi klauzula odstępnego.

Messi po oświadczeniu La Liga nadal nie zamierza zmieniać swojego zdania. Chce odejść i rozpocząć nowy rozdział. Barcelona ponownie przekazała mu, że nie pozwolą Leo iść za darmo do Manchesteru City. Stanowisko La Ligi sprzyja Barcelonie i pozostaniu Messiego w stolicy Katalonii.
Kacper Polaczyk