Na komendzie w Poznaniu znaleziono koszulkę Legii! Służyła za wycieraczkę!

Od lat Legia Warszawa rywalizuje z Lechem Poznań o miano najlepszego klubu w Polsce. Nie ma się co dziwić, że kibice tych drużyn mają ze sobą na pieńku. Nawet policjanci zachowują swoje pomeczowe zdobycze.

Od zawsze wiadomo, że klubowe barwy, to rzecz święta. Wielu kibiców ryzykuje nawet życiem aby tylko nie stracić drużynowego szalika czy koszulki.

Do kuriozalnej sytuacji doszło w Poznaniu, gdzie miejscowi policjanci na komendzie trzymają koszulkę Legii Warszawa. Funkcjonariusze najprawdopodobniej skonfiskowali ją po meczu Kolejorza z Wojskowymi przy Bułgarskiej. Koszulka robiła za wycieraczkę przed drzwiami do wydziału, który odpowiada m.in. za ochronę podczas wydarzeń sportowych.

Całą sytuację nagłośniły Wydarzenia Polsatu. To właśnie do nich jeden z policjantów kilka tygodni temu wysłał powyższe zdjęcie. Koszulka leżała w miejscu, gdzie ludzie z zewnątrz nie mają dostępu, dlatego nie wiadomo, ile już czasu mogła robić za wycieraczkę.

Wśród policjantów, którzy zabezpieczają tego typu wydarzenia sportowe, na pewno są osoby, które nie potrafią powstrzymać swoich emocji. Dowodzą powinni obniżać emocje policjantów, którzy sympatyzują z konkretną grupą kibiców – powiedział  były policjant Andrzej Mroczek dla Wydarzeń Polsatu

Jak na razie w tej sprawie nie zapadł żaden wyrok, lecz komendant polecił wyjaśnić całą sprawę. 

MATERIAŁ POLSATU

 

Kacper Polaczyk