Kuriozalna sytuacja w Lidze Narodów! Mecz zakończy się walkowerem albo… losowaniem zwycięzcy

Wiemy, że mecz Ligi Narodów pomiędzy Szwajcarią a Ukrainą ostatecznie nie odbędzie się. Zwycięzca zostanie wyłoniony losowaniem albo… Szwajcarzy otrzymają walkowera.

Po środowym meczu meczu towarzyskim Polska – Ukraina okazało się, że w drużynie gości jest 6 przypadków koronawirusa. Mimo tego nasi sąsiedzi wraz z UEFĄ postanowili, że wtorkowy mecz przeciwko Szwajcarom odbędzie się.

Władze Lucerny, w której miało odbyć się to spotkanie, ostatecznie nie zgodziły się na rozegranie meczu. Najpierw w internecie pojawiła się informacja, że mecz zostanie przełożony na przyszły miesiąc bądź styczeń 2021 roku. Wynik spotkania jest jednak zbyt ważny dla rozgrywek, aby mogło ono zostać przełożone.

Wynik meczu zależy od sytuacji w grupie. Ukraińcy potrzebują remisu, a Szwajcarzy zwycięstwa, aby utrzymać się w Dywizji A. Sprawą obejmie się Urząd ds. Kontroli Dyscypliny i Etyki UEFA, który rozpatruje całą sytuację. Jeżeli nie wykaże on winy naszych wschodnich sąsiadów, to zostanie wylosowany wynik 1:0. 0:1 bądź 0:0.

Kacper Polaczyk