Krzysztof Stanowski wykluczył trzech potencjalnych selekcjonerów. Wiadomo, kto odpadł

Po decyzji PZPN-u ws. Jerzego Brzęczka internetem zawrzało. Pojawiał się lawina spekulacji na temat potencjalnych następców selekcjonera. Z ustaleń Krzysztofa Stanowskiego jasno wynika, kogo możemy się NIE spodziewać na tym stanowisku.

Brzęczek został niespodziewanie zwolniony w poniedziałek. Chwilę po oficjalnym komunikacie PZPN-u opublikowaliśmy artykuł, w którym przedstawiliśmy nazwiska trenerów aktualnie dostępnych na rynku. Jednak nieco więcej na ten temat powiedział Krzysztof Stanowski.

Giampaolo i Bjelica? Nie. Spalletti? (prawie) nie

W specjalnym programie na „Kanale Sportowym” poruszono kwestię niespodziewanego zwolnienia Jerzego Brzęczka. Dziennikarze w składzie: Michał Pol, Mateusz Borek, Wojtek Kowalczyk oraz Krzysztof Stanowski rozprawiali na temat decyzji Polskiego Związku Piłki Nożnej, oraz potencjalnym nowym selekcjonerze. Ten ostatni zdradził, kogo nie powinniśmy się spodziewać w tej roli.

Z ustaleń Stanowskiego wynika, że kandydatura Nenada Bjelica i Marco Giamapaolo na pewno odpada. W przypadku Luciano Spallettiego jest nieco większe prawdopodobieństwo, jednak wciąż stosunkowo niewielkie.

Pamiętajmy, że wciąż bez pracy pozostaje między innymi Thomas Tuchel, który niedawno został zwolniony z PSG. Jeśli chodzi o włoskie podwórko to posady w dalszym ciągu nie znalazł Maurizio Sarri, a także Massimiliano Allegrii. Czy jednak któryś z nich obejmie reprezentację Polski?

Przekonamy się najpewniej w czwarte. To właśnie wtedy odbędzie się konferencja prasowa Zbigniewa Bońka. Prezes PZPN-u poruszy na niej kwestię zwolnienia Brzęczka, a także prawdopodobnie nakreśli plan na przyszłość kadry. Konferencję zaplanowano na 15:00.