Kotwica rozwiązała umowę z Rzeźniczakiem. Niecodzienna przyczyna decyzji

Kotwica Kołobrzeg zdecydowała się rozwiązać umowę z Jakubem Rzeźniczakiem, donosi portal „meczyki.pl”. Klub postanowił złożyć jednostronne wypowiedzenie kontraktu.
Przed startem sezonu 2023/2024 Jakub Rzeźniczak został piłkarzem Kotwicy Kołobrzeg. Środkowy obrońca opuścił Ekstraklasę na rzecz klubu z II ligi. Na jesieni 37-latek był podstawowym piłkarzem Kotwicy. Wystąpił w 16 z 20 możliwych do rozegrania meczów. W części spotkań pełnił nawet funkcję kapitana.
W grudniu Jakub Rzeźniczak udzielił niezwykle kontrowersyjnego wywiadu. Piłkarz pojawił się w programie „Dzień Dobry TVN”, gdzie w ohydny sposób wypowiedział się na temat swojej córki z poprzedniego związku. Wprost stwierdził, że nie chce mieć ze swoją córką kontaktu.

Nie mam kontaktu z córką i to jest moja decyzja. Nie chcę się powtarzać i nie chcę do tego wracać. Po prostu nie czuję żadnej więzi po tym wszystkim, co się wydarzyło, co się stało. Chcę być szczery, nie chcę mydlić oczu. Były próby zbudowania więzi, ale się nie udały. Próbowanie co chwilę jest złe dla Inez, a tak jest jasna sytuacja mówił w grudniu Jakub Rzeźniczak.
Jak się okazuje, występ Jakuba Rzeźniczaka spowodował rozwiązanie jego kontraktu z Kotwicą Kołobrzeg. Portal „Meczyki” podaje, że klub postanowił jednostronnie rozwiązać umowę zawodnika. Za powód wskazano wspomniany wyżej występ piłkarza w programie telewizyjnym. Według władz Kotwicy piłkarz „w sposób rażący naruszył postanowienia Kodeksu Etycznego Polskiego Związku Piłki Nożnej (zasadę etyki piłkarskiej, fair play, szacunku, życzliwości, a także zachowania poczucia godności), a także w sposób rażący naruszył postanowienia kontraktu”.
AKTUALIZACJA:

Kotwica Kołobrzeg wydała oficjalny komunikat w tej sprawie. Klub potwierdził powyższe doniesienia o rozwiązaniu kontraktu z piłkarzem. Klub wprost skrytykował zachowanie swojego byłego już zawodnika.

„Miejski Klub Piłkarski Kotwica Kołobrzeg oświadcza, że wypowiedzi udzielone przez Pana Jakuba Rzeźniczaka w programie „Dzień Dobry TVN” są niezgodne z etycznymi wartościami prezentowanymi przez środowisko Klubu. Z uwagi na łączenie Pana Jakuba Rzeźniczaka z Kotwicą Kołobrzeg, Klub wyraża swój głęboki sprzeciw i dezaprobatę do zaistniałej sytuacji.
Klub zawsze kierował się szacunkiem, uczciwością i życzliwością względem swoich pracowników, kibiców, a także rywali na boisku. Chcemy i dążymy do tego, aby wszyscy ludzie związani z Klubem byli kojarzeni z wartościami jakie przyświecają nam w Kotwicy.
Jesteśmy świadomi, że wypowiedzi, zwłaszcza publiczne, mogą mieć negatywny wpływ na zdrowie psychiczne oraz wizerunek osób których dotyczą.
Nasz Klub zdaje sobie sprawę z możliwych konsekwencji wpływu publicznych wypowiedzi osób na zdrowie i samopoczucie innych osób. Dlatego też nigdy nie spotka się z naszą aprobatą wypowiedź, która może naruszyć spokój, zdrowie psychiczne lub jakiekolwiek inne dobra.
Klub zawsze będzie kierował się zasadami i regułami sportu takimi jak fair play, uczciwość, sprawiedliwość, szacunek, życzliwość i koleżeństwo, rzetelność, wytrwałość, honor, godność i lojalność, kultura i gościnność, solidarność i wierność, a także odpowiedzialność.
Jakiekolwiek naruszenie zasad, którymi się kierujemy zawsze spotka się z naszym wyraźnym sprzeciwem.
Dlatego też z uwagi na fakt, iż wypowiedzi Pana Jakuba Rzeźniczaka w ocenie Klubu naruszają wymienione standardy, Klub podjął decyzję, aby oficjalnie wyrazić swój sprzeciw i dezaprobatę do zaistniałej sytuacji.”


źródło: meczyki.pl

Michał Budzich