Koszmarna kontuzja reprezentanta Polski! Doznał wstrząśnienia mózgu i trafił do szpitala

We wczorajszym meczu z Hajdukiem Split Damian Kądzior zderzył się z jednym z rywali. Obrażenie okazały się na tyle poważne, iż konieczne było przetransportowanie Polaka do szpitala.

Do sytuacji doszło w 50. minucie derbowego meczu z Hajdukiem Split. Kądzior wyskoczył do piłki i zderzył się ze Stanko Juriciem. Jak się okazało, kontuzja była na tyle poważna, że Polak nie był w stanie kontynuować gry i został przewieziony do szpitala. Podczas zderzenia Polak doznał wstrząśnienia mózgu, a do tego ma złamany nos.

Nie wiadomo, kiedy Polak wróci do gry, lecz najprawdopodobniej jest to dla niego koniec sezonu. Do końca rozgrywek w Chorwacji pozostały 2 kolejki, a ciężko sobie wyobrazić, by trener ryzykował pogorszeniem zdrowia u piłkarza.

Damian Kądzior na dobre zadomowił się w Chorwacji. Obecny sezon był dla niego jednym z lepszych w karierze. Dzięki zdobytemu mistrzostwu kraju, w przyszłym sezonie powalczy z Dinamem o awans do fazy grupowej Ligi Mistrzów. Nie zabrakło również nagród indywidualnych, jeden z chorwackich portali wybrał Polaka najlepszym graczem Dinama tego sezonu, więcej o tym pisaliśmy tutaj.

Michał Budzich