Kosta Runjaić wstawia się za Kacprem Tobiaszem. „Ufam mu, jest dobrym bramkarzem”

Dzisiejszy występ Kacpra Tobiasza w meczu z Molde nie należał do najlepszych. W obronę wziął go jednak trener Kosta Runjaić.
Pierwszy mecz Legii z Molde w 1/16 finału Ligi Konferencji Europy to był istny rollercoaster. Norwedzy szybko wyszli na prowadzenie i schodzili na przerwę z wynikiem 3:0. Nic nie wskazywało na to, by po przerwie Legia miała odrobić straty. Gra Polaków w pierwszej połowie wyglądała fatalnie. Po przerwie Kosta Runjaić przeprowadził jednak kilka zmian w składzie, co odmieniło grę Legii na lepsze. W drugiej połowie Legia zdobyła 2 bramki. Mecz zakończył się wygraną Molde 3:2, co wciąż daje szanse Legii na awans – za tydzień mecz rewanżowy w Warszawie.
Czwartkowego wieczoru z pewnością nie będzie najlepiej wspominał Kacper Tobiasz. Nie da się ukryć, że mógł on zrobić zdecydowanie więcej przy wszystkich trzech bramkach dla Molde. Poniżej załączamy dwie z trzech straconych przez Legię bramek.
Kacper Tobiasz to jednak wciąż młody bramkarz. Za 21-latkiem postanowił wstawić się Kosta Runjaić. Trener Legii przyznał, że ufa młodemu bramkarzowi. Dodał, że póki co nie ma tematu zmiany pierwszego bramkarza w zespole Legii.

– Straciliśmy proste bramki. Oczekiwałem wyższego poziomu od Tobiasza w tej sytuacji – rozpoczął Kosta Runjaić.

– Proszę jednak zwrócić uwagę, że Kacper nadal pozostaje najmłodszym bramkarzem w Lidze Konferencji Europy. Generalnie oceniam jego występy bardzo dobrze – ocenił trener Legii.

– Nie jest tak, że po jednej czy dwóch interwencji wraca temat, czy on czy Hładun. Może kiedyś to nastąpi, ale teraz nie ma rozmowy na temat. Nie będziemy go wytykać palcami. Ufam mu, jest dobrym bramkarzem, rozwija się. Jestem świadomy, że nawet w przyszłości popełni błędy – zakończył wątek Runjaić.

źródło: legionisci.com

Michał Budzich