Kosmiczne statystyki Polaka w rezerwach klubu Bundesligi. Liczby robią ogromne wrażenie

Fenomenalne liczby na niemieckich boiskach notuje Maik Lukowicz. 29-latek na co dzień występuje w rezerwach Werderu Brema.
Maik Lukowicz urodził się w niemieckiej Bremie. Ma on jednak polskie korzenie. Występował nawet w młodzieżowych reprezentacjach Polski. Nie zdołał się jednak nigdy przebić do seniorskiej reprezentacji. Wszak seniorska piłka klubowa nie ułożyła się po jego myśli.

Całą klubową karierę seniorską Maik spędził w Niemczech. Jest wychowankiem Werderu Bremu. Nie zdołał jednak nigdy przebić się do pierwszej drużyny Werderu. Obecnie występuje w rezerwach tego klubu.

Zespół Polaka występuje obecnie na piątym poziomie rozgrywkowym w Niemczec. Bilans Lukowicza robi ogromne wrażenie. Wystąpił on w 29 meczach ligowych. Zdobył w nich – niebagatela – 50 (!) bramek.
Pełen podziwu jest także bilans drużyny Maika. Po 29 kolejkach druga drużyna Werderu jest niepokonana. Ba, nie zanotowała ona nawet remisu! Bilans bramkowy także budzi podziw. 211 goli strzelonych przy zaledwie 16 straconych bez wątpienia robi wrażenie.

Michał Budzich

Dodaj komentarz