Kontuzje w reprezentacji Węgier! Polacy wykorzystają nieobecność gwiazd?

Kontuzje nawiedziły reprezentację Węgier. Trener naszych rywali z pewnością nie skorzysta z usług Dominika Szoboszla’a. Ponadto nieznana jest sytuacja podstawowego obrońcy – Williego Orbana.

Problemy Węgrów

Reprezentacja Polski kwalifikacje do Mundialu w Katarze rozpocznie 25 marca. To właśnie wtedy przyjdzie nam się zmierzyć na wyjeździe z reprezentacją Węgier.

Kontuzja Szoboszlai’a

Trener „Madziarów” – Marco Rossi – poinformował, że na najbliższym zgrupowaniu reprezentacji zabraknie Dominika Szoboszlai’a. 20-letni talent od kilku tygodni zmaga się z kontuzją, przez co nie miał nawet okazji zadebiutować w RB Lipsk. Dominik ma problemy związane z pachwiną.

– Od początku tego roku nie zagrał jeszcze ani jednego meczu w barwach Lipska. Powodem jest uraz pachwiny, z którym się boryka. Nie skorzystam z niego też w pierwszych meczach eliminacji do mundialu – oznajmił trener reprezentacji Węgier.

Uraz Orbana

Na tym problemy Węgrów się nie kończą. Kolega klubowy Szoboszlai’a – Willi Orban – w środowym spotkaniu w Pucharze Niemiec najprawdopodobniej złamał nadgarstek. Informacja nie została jeszcze oficjalnie potwierdzona, jednak głos w tej sprawie zabrał trener RB Lipsk. Warto zaznaczyć, że Orban opuścił boisko po 45 minutach gry. Nie wiadomo jeszcze, jak długo potrwa przerwa 28-latka.

– Wygląda na to, że nadgarstek jest złamany – ocenił Julian Nagelsmann po zakończonym spotkaniu.

Michał Budzich