Kontuzja Arkadiusza Recy! Co zrobi Paulo Sousa?

Arkadiusz Reca doznał kontuzji w piątkowym meczu Lazio-Crotone. Nie wiemy jeszcze, jak długo potrwa przerwa Polaka i czy wykluczy go ze zgrupowania reprezentacji.

Problem Paulo Sousy

Arkadiusz Reca w obecnym sezonie jest podstawowym piłkarzem Crotone, gdzie zazwyczaj gra na lewym wahadle. Wiele mówi się o tym, że Paulo Sousa może postawić na formację 3-5-2, gdzie jest miejsce na dwóch wahadłowych. Arek Reca do takiej koncepcji pasuje wręcz idealnie, gdyż jako jedyny z powołanych piłkarzy regularnie gra jako wyżej ustawiony lewy obrońca. Reca ma braki w obronie, co było widać w ostatnich meczach reprezentacji Polski, jednak dużo lepiej wygląda w grze do przodu. W obecnej kampanii Serie A Polak zdobył dwie bramki oraz zanotował sześć asyst.

Reca z kontuzją

We wspomnianym meczu Lazio-Crotone Reca opuścił boisko w 65. minucie gry. Włoskie media podają, że chodziło o problemy lewą stopą 25-latka. Bardziej szczegółowe badania mają odbyć się w weekend i głównie od ich wyników zależeć będzie to, czy Polak będzie mógł wyjechać na zgrupowanie reprezentacji. Klub ma poinformować o stanie Arka w poniedziałek.

W poniedziałek kolejna konferencja prasowa

W najbliższy poniedziałek odbędzie się konferencja reprezentacji Polski. Weźmie w niej udział Paulo Sousa, który ogłosi 23-osobową kadrę na nadchodzące zgrupowanie.

źródło: sport.pl

Michał Budzich