Kontrowersja w Gdańsku! Sędziowie przeoczyli gola Lechii?

W meczu 11. kolejki Lotto Ekstraklasy Lech Poznań po dość nudnym meczu wygrał z Lechią Gdańsk 1:0. Spotkanie mogło skończyć się zupełnie inaczej, ponieważ sędzia nie uznał biało-zielonym gola.

Czy doczekamy się gola-line technology?

Cała sytuacja miała miejsce w 76. minucie. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Łukasz Zwoliński skierował piłkę w kierunku bramki Kolejorza, lecz jego strzał zatrzymał Filip Bednarek. Sędziowie uznali, że futbolówka nie zdążyła przekroczyć linii całym obwodem, lecz eksperci Canal + są innego zdania.

W programie Ekstraklasa po godzinach przeprowadzono analizę sytuacji ze spotkania Lechia-Lech. Według dziennikarzy Canal+ piłka przekroczyła linię całym obwodem, a sędziowie popełnili błąd. Jeśli gol zostałby uznany, to spotkanie mogłoby się potoczyć zupełnie inaczej, ponieważ to Lechia prowadziłaby 1:0.

Spotkanie ostatecznie zakończyło się wynikiem 1:0 dla Lecha Poznań. Zwycięską bramkę zdobył Mikael Ishak, a Kolejorz po prawie dwóch miesiącach przerwał swoją zwycięską niemoc.