Koniec Messiego w Barcelonie?!? Zaskakujące informacje z Hiszpanii

Według hiszpańskiej stacji radiowej Cadena SER, Leo Messi wstrzymał negocjacje w sprawie nowej umowy. Według stacji Leo Messi chce wypełnić swój kontrakt obowiązujący do 2021 roku, a następnie odejść z klubu.

Dzień, którego boją się wszyscy kibice Blaugrany, zbliża się coraz bliżej, ale chyba nikt nie myślał, że może on nadejść już w przyszłym roku. Nie ma drugiej tak mocno uzależnionej drużyny od jednego gracza, jak Barcelona. Ten klub po prostu nie jest przygotowany na erę post-Messi, widzimy to za każdym razem, gdy Argentyńczyka nie ma na murawie.

Już w tym sezonie gra Dumy Katalonii woła o pomstę do nieba, a co jakby nie było Messiego? Prawdopodobnie podopieczni Quique Setiena nie walczyliby o mistrzostwo kraju, a co najwyżej o grę w europejskich pucharach. A może byłoby zgoła inaczej?

Kontrakt Leo Messiego z FC Barcelona wygasa 30 czerwca 2021 roku. Od wielu miesięcy słyszymy o pracach zarządu nad przedłużeniem kontraktu z „Atomową pchłą”. Według radia Cadena SER negocjacje zostały jednak zerwane przez samego Messiego. Argentyńczyk jest niezadowolony z przecieków, wedle których to on jest jednym z winowajców ostatnich problemów w klubie.

Wg Cadera SER Messi powiedział swoim najbliższym kolegom z szatni, że nie chce być problemem dla klubu. Zawsze powtarzał bowiem, że zostanie, dopóki będzie chciany. Do tego dochodzi dłuższy brak sukcesów i wspomniane przecieki, które obarczają jego osobę.

Jeśli powyższe informacje się potwierdziły, to Leo Messi zakończy swoją przygodę w Barcelonie po zakończeniu przyszłego sezonu. A jak będzie w rzeczywistości? Osobiście patrzyłbym na te informacje z przymrużeniem oka. Spytacie czemu? A no temu, że pamiętamy, ile razy Argentyńczyk kończył karierę reprezentacyjną, po czym do niej wracał. Również w przyszłym roku ma dojść do wyborów prezydenckich w klubie z Katalonii. Zmiana prezydenta i czas, który pozostał Messiemu do końca kontraktu, mogą zaważyć o zmianie przez niego decyzji.

 

Kacper Polaczyk