Koniec konfliktu na linii Hutnik – Motor! Oba kluby z awansem do drugiej ligi

Dywagacje na temat awansu do drugiej ligi właśnie dobiegły końca. Kilka dni temu z awansu cieszył się Motor Lublin, a dziś PZPN zadecydował o awansie do drugiej ligi obu klubów.

Sytuacja w 3. lidze była nad wyraz ciekawa, ale również trudna do zadecydowania o tym, komu należy się awans do wyższej klasy rozgrywkowej. W czasie wstrzymania rozgrywek po 19. kolejkach oba kluby uzbierały 36 punktów. Wówczas na pierwszym miejscu plasował się Hutnik, który zwyciężył w jedynym rozegranym bezpośrednim starciu. Przed kilkoma dniami Lubelski Związek Piłki Nożnej, który jest odpowiedzialny za przeprowadzenie rozgrywek na tym poziomie rozgrywek, zadecydował o przyznaniu awansu Motorowi, który zanotował lepszy bilans bramkowy.

Wokół decyzji zebrało się wiele negatywnych opinii. Z tego powodu w sprawę zaingerował PZPN ze Zbigniewem Bońkiem na czele. Decyzja PZPN-u jest jasna i czytelna – zarówno Motor Lublin, jak i Hutnik Kraków otrzymały promocję do wyższej klasy rozgrywkowej. Wilk syty i owca cała – oba kluby zobaczymy w sezonie 2020/2021 w rozgrywkach drugiej ligi.

Myślę, że dzięki tej decyzji zwyciężył przede wszystkim sport i zdrowy rozsądek. Absolutnie nie chcę włączać się w dyskusję i interpretację przepisów Lubelskiego Związku Piłki Nożnej, który autonomicznie prowadził rozgrywki w grupie IV, III ligi piłkarskiej. Mam nadzieję, że przyjęte rozwiązanie zadowoli wszystkich zainteresowanych, a Motor Lublin i Hutnik Kraków pomyślnie przejdą proces licencyjny i swą obecnością oraz klasą sportową wzmocnią drugoligowe zmagania – tak decyzję skomentował Zbigniew Boniek

Również ciekawa sytuacja miała miejsca w 1. grupie tego samego szczebla rozgrywek. Z owej grupy awans został przyznany Sokołowi Ostróda, który z zaledwie jednym punktem przewagi wyprzedził rezerwy warszawskiej Legii. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że oba zespoły miały zaległy mecz do rozegrania. W przypadku zwycięstwa rezerw Legii awans przypadł by właśnie im.

W zeszłą niedzielę apel o rozegranie zaległego meczu złożyła Legia Warszawa. Pełna treść listu w odnośniku poniżej.

fot. PZPN

Michał Budzich