Koniec Camp Nou? Barcelona może zmienić nazwę stadionu, by zatrzymać Leo Messiego

Wciąż nieznana jest nam przyszłość klubowa Leo Messiego. Potencjalne przedłużenie kontraktu Argentyńczyka z klubem może w głównej mierze zależeć od wyników wyborów prezydenckich. Jak informują hiszpańskie media, jeden z kandydatów jest w stanie zmienić nazwę stadionu po to, by zatrzymać w klubie Leo Messiego.

LEO MESSI PRZEJDZIE DO MANCHESTERU CITY? OBSTAW W BETFAN

Z KODEM „ESATROLLS” 600ZŁ BEZ RYZYKA

 

Kontrakt Leo Messiego z FC Barceloną dobiega końca 30 czerwca 2021 roku. Klub z Katalonii pozostaje obecnie bez prezydenta po tym, jak Josep Maria Bartomeu, który podał się do dymisji w październiku.  Wybory prezydenckie mają odbyć się w drugiej połowie stycznia przyszłego roku i to od ich wyniku może zależeć przyszłość 33-letniego piłkarza. Jeden z kandydatów na to stanowisko ma nawet w swoim programie zmianę nazwy stadionu z „Camp Nou” na „Camp Nou Leo Messi”.

ZOBACZ: Jaki jest plan kandydata na prezydenta Barcelony? Zatrzymać Messiego i ściągnąć do klubu legendy!

ZOBACZ: Ciekawa koncepcja szefów Manchesteru City na Leo Messiego. W planach kontrakt na 10 lat!

Emili Rousaud, bo o nim mowa, przedstawił swoje pierwsze plany przed wyborami prezydenckimi. 54-latek raczej nie wydaje się być faworytem w wyścigu o urząd prezydenta FC Barcelony, jednakże nie można przejść obok jego zapowiedzi obojętnie.

Messi to żywa legenda klubu i światowej piłki. Jeśli będę miał zaszczyt być prezydentem Blaugrany, zaproponuję, żeby stadion został nazwany imieniem Messiego, zawsze po konsultacji z socios na drodze referendum – wyznał w rozmowie z „Marcą”  Rousaud.

Kolejnym postulatem Rousauda jest próba ściągnięcia z powrotem Neymara, gdy ten wycofa pozew wobec klubu. Hiszpan dodaje, że jedynym sposobem na sprowadzenie Brazylijczyka jest wyczekanie do końca jego kontraktu z PSG.

– W tej chwili jest to nieosiągalne. Mówiłem, że rozważamy możliwość sprowadzenia go, kiedy zakończy się jego kontrakt, aby nie było płatności. Można tylko negocjować z piłkarzami. Mówiłem o sezonie 2021/2022, ale pracę trzeba wykonywać miesiącami.

– Złożenie pozwów przeciwko klubowi w żadnym wypadku nie ułatwi jego powrotu. Neymar ma jednak podstawy, żeby dołączyć do takiego klubu jak nasz. Był kluczowym elementem finału Ligi Mistrzów w Berlinie. Pracujemy z myślą o jego powrocie do Barcelony. W ubiegłym roku zamierzał wrócić.

ZOBACZ: Rakuten obniża wartość kontraktu z FC Barceloną! „Barcelona nie umiała nawet zmusić piłkarzy, żeby…”

Tłumaczenie dzięki fcbarca.com. Więcej wypowiedzi Rousauda znajdziecie tutaj.

Michał Budzich