Lechia Gdańsk nie zagra baraży na swoim stadionie. Zaskakujący powód

1 i 2 czerwca bieżącego roku na Polsat Plus Arenie Gdańsk, z którego na co dzień korzysta Lechia, odbędzie się koncert Dawida Podsiadło. Termin ten koliduje z potencjalnymi barażami o awans do Ekstraklasy, w których gdańszczanie mogą wziąć udział. W związku z tym klub wydał specjalny komunikat. 
Jeszcze w 2022 roku oficjalnie przyklepano termin na koncert Dawida Podsiadło. Wówczas prawdopodobnie nie zakładano, że Lechia będzie musiała walczyć o powrót do Ekstraklasy i martwić się ewentualnym kolidowaniem wydarzenia z barażami.

Co z meczem?

Stało się jednak inaczej. Ewentualne mecze barażowe pokrywają się ze wspomnianym koncertem wokalisty, w związku z czym teoretycznie nie byłoby ich gdzie rozegrać. Lecha w specjalnym komunikacie poinformowała zatem o trwających pracach w celu zapewnienia optymalnej organizacji.
Mowa konkretnie o przeniesieniu baraży na Stadion Miejski w Gdańsku przy ul. Traugutta 29. Co ważne, zaznaczono, że obiekt ma mniejszą pojemność od nominalnego stadionu Lechii, więc pierwszeństwo do zakupu biletów mieliby posiadacze karnetów na rundę wiosenną.

– Rozważamy ewentualność rozegrania tego spotkania na stadionie przy ul. Traugutta 29, który z pewnością ma dla Klubu znaczenie symboliczne. Ten wyjątkowy obiekt przyniósł naszej biało-zielonej społeczności nie tylko dumę, ale także niezapomniane sportowe emocje – czytamy w komunikacie.
– W związku z tym, że stadion przy ul. Traugutta 29 nie jest w stanie pomieścić tylu kibiców, ilu normalnie może pojawić się na Polsat Plus Arena Gdańsk,pierwszeństwo zakupu będą mieli posiadacze karnetów na rundę wiosenną. Posiadacze karnetów na cały sezon, zgodnie z przysługującymi im korzyściami, mają zagwarantowany bezpłatny wstęp na to spotkanie – napisano.