Komiczna sytuacja w Premier League! Sędzia przez kilka minut sprawdzał czy użył gwizdka

O sobotnim spotkaniu Brighton będzie chciało jak najszybciej zapomnieć. Mewy przegrały z West Bromwich Albion 0:1. W 30. minucie Lewis Dunk zdobył gola z rzutu wolnego, jendka sędzia Lee Mason nie uznał bramki, ponieważ nie wiedział czy użył gwizdka przed uderzeniem.

Kiepski poziom

Arbitrzy z Premier League nie mają w ostatnim czasie łatwo. Choć jeszcze nie „dorównali” poziomem kolegom z La Liga. Najbardziej oberwało się Mike’owi Deanowi, w którego stronę kierowano wiele obelg, a nawet grożono mu śmiercią. 52-latek dla dobra swojego oraz rodziny postanowił zrobić sobie przerwę od sędziowania.

Tego typu groźby są całkowicie nie do przyjęcia, dlatego popieramy decyzję Mike’a o zgłoszeniu sprawy na policję. Nikt nie powinien paść ofiarą tak odrażających pogróżek. Tego typu nadużycia w internecie są niedopuszczalne w każdym aspekcie życia i trzeba zrobić więcej, by rozwiązać ten problem – powiedział Mike Riley, szef brytyjskich arbitrów.

Gwizdnąłem czy nie gwizdnąłem?

W sobotę Brighton uległo West Bromwich Albion 0:1. Mewy zmarnowały 2 rzuty karne oraz strzeliły gola z rzutu wolnego, jednak sędzia Lee Mason nie uznał bramki. Arbiter nie wiedział czy użył gwizdka przed uderzeniem i przez kilka minut oglądał całą sytuację na VARze. Po dokładnej analizie Mason postanowił powtórzyć stały fragment.

W tym spotkaniu swój debiut w Premier League zaliczył Jakub Moder. 21-latek w 84. minucie zastąpi na boisku Bena White’a.