Kolejorz ściągnie gracza z Serie A? Ma przeszłość w Ekstraklasie

Według Gianluigiego Longariego, Lech Poznań zainteresował się Petarem Brlekiem grającym obecnie w Genoi.

W sobotę oficjalna strona Kolejorza poinformowała, że na Bułgarską wraca Bohdan Butko. Ukrainiec będzie bronił barw Lecha do końca 2020 roku. Teraz władze jedynej polskiej drużyny mierzącej się w europejskich pucharach będą szukać kolejnych wzmocnień.

Gianluigi Longari ze Sport Italia podał, że Lech Poznań wyraził chęć pozyskania Petara Brleka z Genoi. Dziennikarz twierdzi, że Kolejorz zgłosił się po byłego gracza Wisły Kraków w celu wypożyczenia z opcją wykupu.

26-latkowi brakuje regularnych występów w Serie A. Chorwat podobno z wielką chęcią zmieni otoczenie, aby grać więcej minut. Brlek występował w Polsce już dwukrotnie. Na początku w latach 2016-2017. Później wrócił na rundę wiosenną w 2018 roku na zasadzie wypożyczenia.

Problemem dotyczącym tego transferu może być koronawirus. Pater Brlek jest aktualnie jednym z zakażonych w szeregach Genoi. W związku z tym testy medyczne wydają się być niemożliwe. Kolejorz musiałby wypożyczyć Chorwata bez sprawdzania stanu jego zdrowia i przygotowania do sezonu.

W barwach Genoi, Brlek zagrał do tej pory tylko 7 razy. Poprzedni sezon spędził na wypożyczeniu w drugoligowym Ascoli. Na zapleczu Serie A rozegrał 32 spotkania i zanotował w nich dwie asysty.

Portal transfermarkt.de wycenia 26-letniego środkowego pomocnika na milion euro. Jego umowa z Genoą obowiązuje do końca czerwca 2022 roku.